تعلیق فعالیت یک بانک آلمانی وشرکت لهستانی در ایران

© REUTERS / Yves Hermanتعلیق فعالیت یک بانک آلمانی وشرکت لهستانی در ایران
تعلیق فعالیت یک بانک آلمانی وشرکت لهستانی در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
علی رغم اظهارات مقام‌های اتحادیه اروپا درباره اتخاذ تدابیری برای تداوم فعالیت شرکت‌های اروپایی در ایران در مواجهه با تحریم‌های آمریکا، یک بانک آلمانی و یک شرکت لهستانی از تعلیق فعالیت در ایران خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، روز جمعه یک بانک آلمانی و یک شرکت لهستانی فعال در زمینه نفت، گاز و معدن با اشاره به تحریم‌های آتی آمریکا علیه ایران، از تعلیق فعالیت خود در ایران خبر دادند.

خبرگزاری رویترز در دو خبر جداگانه از تصمیم یک بانک آلمانی و یک شرکت لهستانی برای تعلیق فعالیت‌هایشان در ارتباط با ایران خبر داد.

طبق یکی از این گزارش‌ها، «دی‌زی بانک» آلمان که دفتر مرکزی آن در فرانکفورت است، از تعلیق تبادلات مالی خود با ایران از اول جولای خبر داد.

سخنگوی این بانک آلمانی روز جمعه گفت: «ما تبادلات پرداخت خارجی‌مان مرتبط با ایران را از اول جولای به صورت کامل تعلیق خواهیم کرد».

بنا بر گزارش دوم رویترز، شرکت «پی‌جی‌نیگ» لهستان هم اعلام کرده یک پروژه گازی خود با ایران را به دلیل ریسک تحریم‌های آمریکا، به حالت تعلیق درآورده است.

«ماجیج وژنیاک» قائم مقام این شرکت لهستانی گفت: «ما کار زیادی نمی‌توانیم در ارتباط با قراردامان در ایران بکنیم. در هر لحظه امکان اعمال تحریم‌های (آمریکا) وجود دارد و هیچ کس نمی‌خواهد ریسک کند».

وی افزود: «ما وقتی در حال حفاری و جستجو برای پیدا کردن هیدروکربن‌ها هستیم می‌توانیم ریسک کنیم اما ما درباره سیاست بازی، ریسک نخواهیم پذیرفت».

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала