اروپا از ایران می خواهد که به برجام پایبند بماند

© Sputnik / Alex MacNaughtonاروپا از ایران می خواهد که به برجام پایبند بماند
اروپا از ایران می خواهد که به برجام پایبند بماند - اسپوتنیک ایران
Telegram
اروپا از ایران می خواهد که برجام را ادامه دهد و به آن پایبند بماند.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان پس از مذاکرات با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در سوچی گفت: اروپا می خواهد تا ایران اجرای برجام را ادامه دهد.

مرکل در ادامه افزود: "ما از طرف اروپایی ها با ایران در تماس خواهیم بود و می گوییم که ایران به این توافقنامه وفادار باقی بماند، چون فکر می کنم که این توافقنامه تضمین بیشتری برای امنیت و کنترل ایجاد می کند."

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.

روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала