سخنراني ترامپ در خصوص برجام آغاز شد

© AFP 2022 / Olivier Doulieryسخنراني ترامپ در خصوص برجام آغاز شد
سخنراني ترامپ در خصوص برجام آغاز شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
ترامپ، از غني سازي اورانیوم و توسعه سلاح های هسته ای ايران نگران است.

به گزارش اسپوتنيک، سخنراني ترامپ در خصوص برجام آغاز شد. وي در نخستين اظهار نظر خود گفت، از افزایش غني سازي اورانیوم و توسعه سلاح های هسته ای ايران نگران است. ترامپ در ميان سخنان خود اعلام نمود که بزرگترين تحريم تاريخ را بر عليه ايران اجرا مي کنيم.
روز 8 می 2018، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت که ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران خارج می شود. هنوز این خبر به طور رسمی از سوی ترامپ اعلام نشده است.
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.
لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала