مکرون: طرح جایگزینی برای برجام نداریم

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر مکرون: طرح جایگزینی برای برجام نداریم
مکرون: طرح جایگزینی برای برجام نداریم - اسپوتنیک ایران
Telegram
باید علاوه بر حفظ برجام، با برنامه موشکی ایران مقابله کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فاکس نیوز، آقای مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه اخیر خود اعلام نمود که هیچ "پلان بی" (گزینه جایگزینی) برای حفظ برجام در ایران نداریم.
‌مکرون گفت: «برنامه برجام در مقابل ایران ایده آل نیست. من از وضعیتی که در ارتباط با ایران وجود دارد، راضی نیستم. من می‌خواهم علیه برنامه موشک‌های بالستیک آن‌ها مبارزه کنم و نفوذ آن‌ها در آن منطقه را مهار کنم. به عقیده من، تا زمانی که گزینه بهتری در مسئله هسته‌ای ندارید، برجام را ترک نکنید و بیایید آن را با مهار منطقه‌ای و موشک‌های بالستیک تکمیل کنیم".
به عقیده مکرون تا زمان نیافتن جایگزین بهتر، ایالات متحده باید به این توافق پایبند بماند.
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.
لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала