هدف قطعنامه آمریکا و متحدینش درباره سوریه چیست؟

© REUTERS / Stephanie Keithهدف قطعنامه آمریکا و متحدینش درباره سوریه چیست؟
هدف قطعنامه آمریکا و متحدینش درباره سوریه چیست؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرانسه ، بریتانیا و آمریکا پیش نویس قطع نامه پیشنهادی خود را در خصوص سوریه به شورای امنیت ارائه کردند.

در آن دمشق به تولید غیر قانونی، نگهداری و استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم است. ضمنا مکانیزم موجود کنترل بر منبع گسترش مواد ممنوع نیز در شک و شبهه است. کارشناسان خاطر نشان می کنند که متن این پیش نویس طوری طراحی شده است که حمله ی موشکی به سوریه را توجیه می کند.
واشنگتن و متحدانش خواستار تحقیقات مستقل « بر پایه شواهد عینی و به صورت حرفه ای هستند.»
همانطور که وزارت امور خارجه روسیه تاکید می کند واشنگتن و متحدینش منتظر نتایج تحقیقات سازمان ملل نماندند و سعی کردند در روند آن مداخله نمایند. آنها به عنوان توجیه حمله خود به سوریه از عکس ها و ویدئوهای تقلبی استفاده کردند.

ارائه پیش نویس قطع نامه جدید مربوط به سوریه به شورای امنیت - اسپوتنیک ایران
ارائه پیش نویس قطع نامه جدید مربوط به سوریه به شورای امنیت

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала