کارشناسان سازمان ممنوعیت سلاح های شیمیایی در سوریه

© AFP 2022 / Jm Lopezکارشناسان سازمان ممنوعیت سلاح های شیمیایی در سوریه
کارشناسان سازمان ممنوعیت سلاح های شیمیایی در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
امنیت کارشناسان سازمان ممنوعیت سلاح های شیمیایی توسط روسیه و سوریه تأمین خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد پس از جمعبندی دیدار بسته شورای امنیت اعلام نمود که روسیه و سوریه بطور مشترک امنیت کارشناسان سازمان ممنوعیت سلاح های شیمیایی در سوریه را تأمین خواهند کرد.

کارشناسان سازمان نامبرده برای بازرسی خبرهای مربوط به حمله شیمیایی به شهر « دوما» در حومه دمشق به سوریه سفر می کنند.

واسیلی نبنزیا در این خصوص گفت:«مسکو حداکثر تلاش خود را بخرج خواهد داد تا به بازرسی این قضیه مساعدت کند. مقامات سوریه نیز درها را برای رسیدگی به این قضیه باز می گذارند و برای پذیرش کارشناسان و رساندن کمک های ضروری آماده هستند. ما اعلام کردیم که بطور مشترک امنیت آنها را تأمین خواهیم کرد».

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو  ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала