پروازهای شناسایی هواپیما های امریکایی در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه

CC BY-SA 2.0 / Aceebee / 167955 Boeing P-8A Poseidon US Navy VX-1پروازهای شناسایی هواپیما های امریکایی در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه
پروازهای شناسایی هواپیما های امریکایی در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
هفت فروند هواپیمای نظامی آمریکا در شرق دریای مدیترانه در نزدیکی سواحل سوریه که پایگاه هوایی حمیمیم و پایگاه طرطوس روسیه در آنجا قراردارد، پروازهای شناسایی انجام دادند.

به گزارش اسپوتنیک، اطلاعات حاصله در جریان نظارت بر پرواز های هواپیما های نظامی که در صفحه Mil Radar در توییتر منتشر شدهف حاکی از این امر است.
منظور شش هواپیمای گشت زنی ضد زیردریایی P-8A Poseidon و یک هواپیمای شناسایی راداری EP-3E Aries II است که از پایگاه هوایی سیگونلا در جزیره سیسیل ایتالیا و آخری از پایگاه آمریکا در جزیره کرت یونان پرواز کرده بودند.
پیشتر شبکه تلویزیونی CNBC امریکا با استناد به یک منبع مطلع اطلاع داده بود آمریکا به عنوان آماج ها برای وارد کردن ضربات به سوریه هشت هدف را انتخاب کرده که دو فرودگاه نظامی، یک مرکز تحقیقاتی و کارخانه ای که گویا با تولید سلاح شیمیایی ارتباط دارد، از جمله آنها هستند.
پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.
در این رابطه دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا روز چهارشنبه در توییتر نوشت، روسیه باید آماده انهدام موشک های شلیک شده توسط امریکا به سوریه باشد که موشک های "خوب، جدید و هوشمندی" خواهند بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала