اظهارات "نیکی هیلی" درباره تاخیر در حمله به سوریه

© AP Photo / Seth Wenigاظهارات "نیکی هیلی" درباره تاخیر در حمله به سوریه
اظهارات نیکی هیلی درباره تاخیر در حمله به سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد؛ واشنگتن هنوز تصمیم قطعی برای حمله به سوریه را اتخاذ نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، نیکی هیلی گفت: در صورتی که آمریکا و همپیمانان ما تصمیم به اقدام نظامی در سوریه بگیرند، این اقدام دفاع از اصولی خواهد بود که همگی ما با آن موافق هستیم، دفاع از معیارهای اساسی بین المللی که به سود تمامی کشورهاست.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یازدهم آپریل با انتشار پیامی در توییتر، به روسیه اعلام کرد که در انتظار موشک های آمریکا در آسمان روسیه باشید.
پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала