پنتاگون: اطلاعاتى در باره نقض برجام توسط ايران نداريم

© AFP 2023 / Mandel Ngan / جوزف دانفورد رئیس کمیته روسای ستادهای نیروهای مسلح آمریکا
جوزف دانفورد رئیس کمیته روسای ستادهای نیروهای مسلح آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
نظامیان و سازمان اطلاعات آمریکا فاقد هر گونه اطلاعاتی در باره نقض برجام توسط ایران هستند.

به گزارش اسپوتنیک، جوزف دانفورد رئیس کمیته روسای ستادهای نیروهای مسلح آمریکا اعلام داشت که مطابق با اطلاعات نظامیان و مأموران اطلاعاتی آمریکا، ایران شرایط برجام را نقض نمی کند.

وی در جواب سوال یکی از نمایندگان کنگره آمریکا گفت:«من اطلاعی در باره نقض برجام توسط ایران در اختیار ندارم». دانفورد در باره اینکه خودش و سازمان اطلاعات آمریکا چگونه رعایت شرایط معامله هسته ای توسط ایران را ارزیابی می کنند توضیح داد.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریم های وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام: تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала