"موشک های هوشمند" امریکایی شواهد حمله شیمیایی در سوریه را از بین می برند

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova /  مراجعه به بانک تصاویر "موشک های هوشمند" امریکایی شواهد حمله شیمیایی در سوریه را از بین می برند
موشک های هوشمند امریکایی شواهد حمله شیمیایی در سوریه را از بین  می برند - اسپوتنیک ایران
Telegram
ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد موشک های هوشمند امریکایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده درباره آنها صحبت کرد ، می توانند همه شواهد و مدارک حاکی از استفاده از سلاح شیمیایی در روسیه را از بین ببرند.

ترامپ روسیه را به آماده شدن برای انهدام موشک های آمریکایی فرا خواند - اسپوتنیک ایران
ترامپ روسیه را به آماده شدن برای انهدام موشک های آمریکایی فرا خواند
به گزارش اسپوتنیک، پیشتر ترامپ در توییتر نوشته بود روسیه باید برای سرنگون کردن موشک های شلیک شده به سوریه آماده باشد که "خوب، جدید و هوشمند" خواهند بود.
زاخاروا در فیس بوک نوشته است:" موشک های هوشمند باید به سمت تروریست ها و نه دولت قانونی پرواز کنند که چند سال است با تروریسم بین المللی در خاک خود مبارزه می کند".
سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه افزود:" آیا به بازرسان سازمان منع سلاح شیمیایی هشدار داده اند که حالا موشک های هوشمند همه شواهد استفاده از سلاح شیمیایی در زمین را از بین می برند؟ یا مقصد این است که آثار توطئه را با ضربات موشک های هوشمند از بین برده تا بازرسان بین المللی نتوانند هیچ چیزی را به عنوان شاهد و مدرک پیدا کنند؟".

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دوما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала