ترامپ: عربستان باید هزینه ماندن آمریکا در سوریه را بپردازد

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivaisترامپ: عربستان باید هزینه ماندن آمریکا در سوریه را بپردازد
ترامپ: عربستان باید هزینه ماندن آمریکا در سوریه را بپردازد - اسپوتنیک ایران
Telegram
اگر عربستان بخواهد تا آمریکا در سوریه بماند، باید هزینه آن را بپردازد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ در کنفرانس مشترک با رهبران استونی، لتونی و لیتوانی اظهار داشت: "ما موفقیت بزرگی علیه گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) در سوریه بدست آوردیم، من می خواهم که آنها را برگردانم (نظامیان آمریکایی مستقر در سوریه)، من می خواهم که آنها به خانه بازگردند."
به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور آمریکا ضمن تاکید مجدد بر خروج نیروهای آمریکا از سوریه، اعلام کرد اگر عربستان می‌خواهد در سوریه بمانیم باید هزینه آن را بپردازد.
در این کنفرانس، دونالد ترامپ پیشنهاد داد که عربستان سعودی هزینه ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه را بپردازد. او گفت: «ریاض به تصمیم ما در این‌باره بسیار اهتمام می‌ورزد. گفتم، خب، همان‌طور که می‌دانید، اگر شما می‌خواهیم ما بمانیم پس بایستی این هزینه را پرداخت کنید.»
«محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی در طی اظهارات پیشین خود اعلام داشت: "معتقدیم نیروهای آمریکایی بایستی حداقل برای دوره‌ای میان‌مدت بمانند".
درگیری مسلحانه در سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت بیش از 220 هزار نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала