رد درخواست عربستان برای بسته شدن پرونده ۱۱ سپتامبر در آمریکا

© Depositphotos.com / Maxxyustas / رد درخواست عربستان برای بسته شدن پرونده ۱۱ سپتامبر در آمریکا
رد درخواست عربستان برای بسته  شدن پرونده ۱۱ سپتامبر در آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک قاضی در آمریکا درخواست عربستان سعودی برای بسته شدن پرونده اتهام کمک ریاض به طراحی حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شفقنا ، خبرگزاری رویترز اعلام کرد «جورج دانیلز» قاضی دادگاه منطقه «منهتن» نیویورک، روز گذشته درخواست عربستان سعودی برای بسته‌شدن پرونده اتهام کمک ریاض به طراحی حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ را رد کرد.
قاضی ناحیه منهتن گفته است، ادعاهای مطرح‌شده دارای «بنیانی منطقی» هستند و طبق قانون فدرال «عدالت علیه حامیان تروریسم» (موسوم به جاستا)، او صلاحیت ورود به این پرونده را دارد.
طبق این گزارش، شکایت های مطرح شده در این پرونده می‌تواند به پرداخت میلیاردها دلار خسارت به قربانیان این حملات از سوی عربستان منجر شود.
هنوز وکلای عربستان سعودی واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.
حکومت سعودی، همواره دست داشتن در حملات ۱۱ سپتامبر را رد کرده است. در این حادثه سه فروند هواپیمای ربوده شده با برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی و ساختمان پنتاگون برخورد کردند. در این حملات نزدیک به سه هزار تن کشته شدند.
حدود ۲۵ هزار تن از افرادی که در پی این حملات زخمی شدند، خانواده قربانیان این حادثه، و بسیاری از شرکت‌ها و بیمه‌گذاران، شاکیان این پرونده هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала