ترامپ چه قولی به عربستان درباره ی ایران داده است؟

© AP Photo / Evan Vucciترامپ چه قولی به عربستان درباره ی ایران داده است؟
ترامپ چه قولی به عربستان درباره ی ایران داده است؟ - اسپوتنیک ایران
اشتراک
ایالات متحده موافقت کرده است که حادثه ای تکان دهنده فراتر از چارچوب روابط بین آمریکا و عربستان در خاور میانه رخ دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتخاب، دبکا که یک رسانه اسرائیلی ست نوشت: دونالد ترامپ با برنامه تسریع در انتقال پایگاه نظامی العدید در قطر، به عربستان سعودی موافقت نموده و این موافقت پس از سفر بن سلمان به کاخ سفید صورت گرفته است.
واشنگتن نیروهای هوایی خود را در پایگاه انجرلیک ترکیه جمع خواهد کرد، سپس آنها را در عربستان سعودی و شهر الظفره در ابوظبی، منطقه الزرقاء در شرق اردن و بحرین می فرستد. بدین ترتیب، امریکا پیامی جدی برای ایران ارسال می کند، مبنی بر اینکه به طور کلی از عربستان پشتیبانی می کند و برای اولین بار سامانه های دفاعی جدیدی را به سعودیها می دهد تا در برابر موشکهای ایران مقاومت کنند. این سامانه های دفاعی از نوع سامانه های پاتریوت اس-ال هستند.آمریکا این سامانه هایش را در اختیار هر دولتی قرار نمی دهد.
وزارت دفاع امریکا پایگاه اندرافیدا در جنوب یونان را بعنوان جایگزین پایگاه انجرلیک ترکیه برگزیده است. ایالات متحده قادر است از یونان تا ایران بدون هیچ توقفی به پرواز درآید، و ترامپ در پی آن است که بدین وسیله در صورت تحرک ایران در یمن یا علیه عربستان و امارات، بویژه عربستان، به تهران ضربه بزند..

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала