نصحیت بزرگان آمریکا به ترامپ برای حفظ برجام

© AP Photo / Andrew Harnikنصحیت بزرگان آمریکا به ترامپ برای حفظ برجام
نصحیت بزرگان آمریکا به ترامپ برای حفظ برجام - اسپوتنیک ایران
Telegram
بیش از 100 شخصیت سیاسی و نظامی آمریکا در بیانیه‌ای مشترک خطاب به «دونالد ترامپ» ، خواستار ادامه حضور در برجام شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، نیویورک تایمز، بیانیه روز دوشنبه فهرست مقام های سابق نظامی و نیز سیاستمداران آمریکا با ذکر 10 علت را برای ادامه پایبندی واشنگتن به برجام را عنوان نموده است.
حفظ کانال‌های ارتباطی با ایران، تداوم روابط نزدیک با کشورهای اروپایی، تقویت موضع در مذاکرات با کره شمالی و جلوگیری از بی‌اعتباری سیاسی آمریکا از جمله موارد ذکر شده در این بیانیه است.
در این گزارش آمده است: "خروج از برجام در خدمت هیچ یک از اهداف امنیت ملی نخواهد بود".

گفتنی است، رئیس جمهوری آمریکا باید تا روز ۲۲ اردیبهشت (۱۲ مه) درباره تمدید لغو تحریم‌های هسته ای آمریکا علیه ایران تصمیم بگیرد.
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود. توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.
لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала