نشست محرمانه ضد ایرانی در قایق تفریحی

© YouTube / WSTنشست محرمانه ضد ایرانی در قایق تفریحی
نشست محرمانه ضد ایرانی در قایق تفریحی - اسپوتنیک ایران
اشتراک
یک تاجر لبنانی-آمریکایی در قایق تفریحی خود در دریای سرخ از سران 6 کشور عربی خواشت که محور ضد ایرانی در منطقه تشکیل دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، اطلاعاتی در خصوص یک نشست محرمانه میان سران پنج کشور عربی در یک قایق تفریحی در دریای سرخ در اواخر سال 2015 و اهداف ایران‌ستیزانه آن پرده فاش شده است.
این جلسه با وساطت «جورج نادر»، تاجر لبنانی-آمریکایی تشکیل شده است. در خصوص نفوذ «نادر» به نیابت از ولیعهد ابوظبی در سیاست‌های دونالد ترامپ در دست است و به همین دلیل پرونده او یکی از مسائل مورد تحقیق «رابرت مولر»، دادستان ویژه آمریکایی است.
به نوشته میدل‌ایست‌آی، نادر به سران کشورهایی که در این قایق تفریحی گرد هم آمده بودند پیشنهاد داد یک گروه منتخب منطقه‌ای تشکیل داده و این گروه، متشکل از نمایندگان شش کشور جایگزین شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب شود.
مطابق این گزارش، دو منبع مطلع از مسائل مطرح‌شده در این نشست می‌گویند نادر در آن جلسه در قایق تفریحی گفته این گروه منطقه‌ای می‌تواند به نیرویی تبدیل شود که دولت آمریکا می‌تواند برای مقابله با نفوذ ایران و ترکیه روی آن حساب کند.
نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده در نشست مورد نظر، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، عبد الفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر، شاهزاده سلمان، ولیعهد بحرین و ملک عبدالله، پادشاه اردن بوده‌اند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала