قدرت سیستم موشکی "آوانگارد" روسیه و ضعف آمریکا در برابر آن

© Photo / Academician V.P.Makeyev State Rocket Centreقدرت سیستم موشکی "آوانگارد" روسیه و ضعف آمریکا در برابر آن
قدرت سیستم موشکی آوانگارد روسیه و ضعف آمریکا در برابر آن - اسپوتنیک ایران
Telegram
سیستم موشکی استراتژیک ماوراء صوت "آوانگارد"، سیستم دفاع موشکی آمریکا را شکست می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، جدیدترین موشک مافوق صوت روسی "آوانگارد"، که سرعت آن بیش از عدد ماخ (نسبت سرعت شی در یک سیال به سرعت صوت  در همان سیال است) تقریبا" 20 برابر است. این سیتم موشکی جدید روسیه، معادلات سیستم دفاع آمریکا را بر هم می زند. الکسی لئونکوف کارمند پر سابقه موسسه تحقیقاتی مرکزی نیروی هوایی فدراسیون روسیه در مصاحبه با اسپوتنیک این اظهارات را بیان نمود.

پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی امروز خود در مقابل مجلس فدرال، خبر از ایجاد سیستم موشکی "آوانگارد" روسیه، با قابلیت پرواز در لایه های متراکم جو با سرعت مافوق صوت بیش از 20 برابر عدد ماخ را داد.

کارشناس فضایی روسیه در این خصوص گفت: "من فکر می کنم که ساخت این موشک پاسخ به سیستم موشکی آمریکایی ها مستقر در اروپا است.

سیستم آمریکایی Aegis، تنها تا 5 برابر عدد ماخ سرعت دارد. برای اینکه بتوان موشک هایی با سرعت 10 ماخ را رهگیری نمود، نیاز به موشک هایی با سرعت 15 برابر عد ماخ داریم که این امر از توان آمریکایی ها خارج است".

ولادیمیر پوتین در سخنرانی امروز خود در برابر مجلس فدرال روسیه گفت که موشک‌های بالستیک جدید و نیرومندی را ساخته که سیستم‌های دفاعی قادر به مقابله با آنها نیستند و استفاده از شبکه‌های دفاع ضدموشکی در برابر آنها بیهوده است. 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала