مدارس نظام پوتین برای پسران و دختران+ویدئو

© Sputnik / Sergey Guneevولادیمیر پوتین رئیس چمهور روسیه در مدرسه نظام ریاست جمهوری در سواستوپل
ولادیمیر پوتین رئیس چمهور روسیه در مدرسه نظام ریاست جمهوری در سواستوپل - اسپوتنیک ایران
Telegram
اولین مدارس نظامی ولادیمیر پوتین برای دختران در کریمه گشایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک، مدارس نظامی ولادیمیر پوتین که برای آموزش پسران و دختران در نظر گرفته شده است، در سواستوپل گشایش یافت.

قرار است مدارس نظامی پوتین مخصوص دختران توسعه یابند، بطوری‌که در این مدارس به دختران نوجوان 10 تا 17 سال آموزش داده می شود تا با در دست گرفتن سلاح، تفنگ و خمپاره برای مقابله با تروریست ها آشنا شوند. استفاده از تلفن همراه در این مراکز ممنوع است.

 سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه تلاش دارد آموزش دختران را در مؤسسات آموزشی نظامی پیش از ورود به دانشگاه در مناطق این کشور توسعه دهد.

شویگو در این خصوص گفت: «ما سیستم پیشرفته آموزش پیش از دانشگاهی داریم و امیدواریم بتوانیم مدارس نظامی دختران را در این مناطق توسعه دهیم. در مسکو مدرسه‌ای برای دختران است که زیر نظر وزارت دفاع فعالیت دارد و آنها می توانند مهارت های شگفت‌انگیز خود را به نمایش می گذارند. ما در حال بررسی برای انتقال این ایده به شهر «سواستوپل» هستیم».

در سفری که به تازگی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به سرزمین مادری خود در سیبری داشت، اعلام کرد به این مدارس نظامی که برای پسران و دختران تأسیس شده، افتخار می کند.

وی در ادامه افزود: طبق دستورات رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، در پنج سال گذشته، 9 مدرسه نظامی در کشور تأسیس شده که حدود 3 هزار دانش آموز دارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала