چرا موهای ما می ریزد؟

© Fotolia / Petrikچرا موهای ما می ریزد؟
چرا موهای ما می ریزد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
در جهان راهکارهای جدیدی برای مبارزه با ریزش مو معرفی می شوند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به تحقیقات جهانی، معلوم شد که ریزش مو حدودا 40 دلیل دارد. نتیجه زندگی صنعتی امروزی آن شده که سن ریزش مو با کاهش چشمگیری روبرو شده است به طوریکه در گذشته بازه سنی ریزش مو 30 سالگی رو به بالا بوده است. اما امروزه بازه سنی ریزش مو از 15 سالگی شروع می‌شود.

واقعیت امر این است که ریزش مو یکی از مهمترین دغدغه‌هایی است که یک فرد در دوران زندگی خود آن را تجربه می‌کند و آمارها نشان می‌دهد که تقریباً همه افراد در طول دوران زندگی خود حداقل یک بار با این استرس و دغدغه مواجه می‌شوند. با وجود طیف وسیع محصولات با برندهای رنگین تجاری هنوز هم در دنیا چالش ریزش موی سر و استرس مراقبت از موی سر پا برجاست.

در مورد ریزش مو بیش از 30 تا 40 دلیل می‌‌تواند موثر باشند از جمله مسائل ارثی،کم خونی، کم کاری تیروئید، بیماریهای داخلی، مصرف داروهای شیمیایی، عوارض زایمان، حوادث ناگوار و شوک و استرس ناشی از آن، بیماریهای اعصاب، داروهای مختلف و…. در سال‌های  اخیر کمبود میکرو و ماکروعناصر شیمیایی  و ویتامین‌های حیاتی مانند ویتامین D حاصل از تغذیه اشتباه افراد از جمله عوامل ریزش مو بوده است، ولی همچنان مهمترین علت ریزش مو جنبه ارثی است که  معمولاً در نواحی پیشانی و از رستنگاه مو آغاز می‌شود.

با گذشت چند سال و اثبات اثرات مثبت کمپلکس کافئین برای افراد، اینک تقاضای جهانی برای استفاده از شامپوهای حاوی کمپلکس کافئین بسیار افزایش یافته است.یکی از مهمترین عوامل ریزش مو تداخلات  هورمونی بیان می‌شود اما این بدان معنی نیست که عوامل دیگر نمی‌توانند تاثیری در ریزش موی افراد داشته باشند و یا بالعکس عوامل دیگر نمی‌توانند موجب سلامت و کیفیت مو در افراد شوند. 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала