زنده ماندن چند مسافر هواپیمای آسمان، شایعه یا واقعیت؟

© REUTERS / Tasnim News Agencyزنده ماندن چند مسافر هواپیمای آسمان ، شایعه یا واقعیت؟
زنده ماندن چند مسافر هواپیمای آسمان ، شایعه یا واقعیت؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
خبرهای منتشر شده مبنی بر اینکه چند نفر از مسافران در لحظه ی برخورد زنده مانده و به علت سرما یا خونریزی فوت کرده اند تا چه اندازه واقعیت دارد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا ، یکی از کوهنوردان اعزام شده به محل حادثه بعد از آنکه از ارتفاعات کوه بازگشت گفت: کسی که چنین شایعاتی را مطرح می‌کند قطعا هیچ درکی از محل حادثه ندارد اما برای کسانی که محل حادثه را دیده‌اند روشن است که چنین اتفاقی کاملا غیر ممکن است.
ایمان احمدپور کوهنورد حاضر در محل بیان داشت: احتمال این‌که کسی در برخورد هواپیما با کوه در لحظه حادثه زنده مانده و سپس بر اثر خونریزی یا سرما فوت کرده باشد کاملاً غیر ممکن و دور از ذهن است. کسانی که این شایعات را در قالب احتمالات مطرح کرده‌اند هیچ درکی از محل حادثه ندارند.
وی افزود: از هواپیمای فلزی بزرگترین قطعه‌ای که باقی مانده است یک صفحه فلزی 2 در 3 متری است و حتی موتور هواپیما به قطعات کوچک تبدیل شده است. کسی که محل حادثه و وضعیت پیکرها را دیده باشد متوجه می‌شود که امکان زنده ماند کاملا غیر ممکن است.

هواپیمای مسافربری ATR-72 متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که از تهران به سمت یاسوج در پرواز بود، روز یکشنبه حدود 50 دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد تهران از رادار مرکز کنترل هوایی ناپدید شد. این هواپیما در اطراف شهر سمیروم در استان اصفهان و در رشته کوه های دنا سقوط کرد. این هواپیما حامل 66 سرنشین بود (60 مسافر و 6 خدمه پرواز) که یک کودک نیز در میان آنها حضور داشت. براساس گزارش های اولیه تمامی سرنشینان این هواپیما جان باختند

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала