صدور حکم دادگاه عالی آمریکا به نفع ایران

© Fotolia / Alan Crosthwaite صدور حکم دادگاه عالی آمریکا به نفع ایران
صدور حکم دادگاه عالی آمریکا به نفع ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه عالی آمریکا با صدور یک حکم ، با توقیف آثار باستانی ایران به منظور پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان ادعای تروریسم ، مخالفت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت: این حکم صادره بیانگر آن است که آمریکایی های زخمی شده در حمله سال 1997 در شهر قدس، نمی توانند آثار باستانی ایران را که در موزه شیکاگو نگهداری می شود، به عنوان غرامت تعیین شده در محافل قضایی آمریکا به ارزش 71 میلیون و 500 هزار دلار، توقیف کنند.
این دادگاه حکم یک دادگاه بدوی را که به نفع ایران صادر شده بود، تایید کرد. به موجب حکم دادگاه بدوی، مدعیان از ضبط و توقیف آثار باستانی ایرانی در شیکاگو، منع شدند.
آثار فرهنگی مهم ایران که از دهه 30 میلادی در موزه شیکاگو نگهداری می شود، شامل لوح های گلی است که از کهن ترین نوشتارها در جهان هستند.
به گزارش رویترز، حکم صادره در دادگاه عالی آمریکا به حمله سال 1997 مرتبط است که در جریان آن سه عضو حماس خود را در یک مرکز خرید در شهر بیت المقدس منفجر کردند و بر اثر این حمله، پنج تن کشته شدند. چند تن از زخمی شدگان این حمله از جمله «جنی روبین» مدعی اصلی این پرونده و خانواده هایشان، از ایران در دادگاه فدرال آمریکا شکایت کردند و مدعی شدند که تهران از افراد مهاجم، حمایت کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала