بانداژ زنده ساخت روسیه

© Fotolia / Photographee.euبانداژ زنده ساخت روسیه
بانداژ زنده ساخت روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
بانداژ زنده رشد سلول های بافت را دو برابر می کند.

به گزارش اسپوتنیک، محققان روسیه بانداژ زنده ای از نانوفیبرهای زیست سازگار ابداع کرده اند که سرعت رشد سلول های بافت را دو برابر می کند.

گروهی از محققان دانشگاه ملی علوم و فناوری MISIS در روسیه یک ماده جدید درمانی ارائه داده اند که بر پایه نانوفیبرهای ساخته شده از پلی کاپرولاکتون اصلاح شده با یک ترکیب ضد باکتری و ترکیبات پلاسما از خون انسان درست شده است.

بانداژهای زیست تجزیه پذیر ساخته شده از این فیبرها، سرعت رشد سلول های بافت را دو برابر افزایش می دهند و به بازسازی بافت های آسیب دیده و پیشگیری از تشکیل زخم ها در موارد سوختگی های شدید کمک می کنند. اهداف اصلی پزشکی ترمیمی و به ویژه درمان سوختگی، ترمیم موثر بافت آسیب دیده پوستی و پیشگیری از تشکیل زخم است.

اکنون محققان روسی موفق شده اند که بانداژهای چند لایه از جنس فیبرهای زیست تخریب پذیر و نانو فیلم های(نوارهای) زیست فعال چند کاره درست کنند که از تشکیل زخم پیشگیری کرده و سرعت ترمیم بافت را تسریع می کند.

این بانداژها را نباید در جریان درمان برداشت و یا تعویض کرد زیرا موجب بروز درد اضافی در بیمار می شود. بعد از مدتی این فیبر زیست تجزیه پذیر به راحتی و بدون ایجاد هرگونه عارضه جانبی حل می شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала