فرمانده آمریکایی: کیم جونگ اون می خواهد رهبر هر دو کره شود

© REUTERS / KCNAفرمانده آمریکایی: کیم جونگ اون می خواهد رهبر هر دو کره شود
فرمانده آمریکایی: کیم جونگ اون می خواهد رهبر هر دو کره شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
دریاسالار هری هریس ،رئیس فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام روز چهارشنبه مدعی شد، هدف بلندمدت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی متحد کردن شبه جزیره کره تحت حکمرانی خود است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری برنا ، دریاسالار هری هریس در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گفت این دیدگاه عمومی وجود دارد که کیم برای تضمین بقای رژیم خود به تسلیحات هسته ای نیاز دارد. اما هریس در عین حال گفت کیم به دنبال اهداف بسیار بزرگتری است.
هریس گفت به نظر من اگر هدف کره شمالی از تعقیب تسلیحات هسته ای را تنها تضمین بقای رژیم حاکم بر آن بدانیم دچار اشتباه شده ایم. به نظر من کیم به دنبال اتحاد مجدد دو کره ذیل یک رژیم کمونیستی است. پس به نظر من کیم به دنبال چیزی است که پدربزرگ و پدرش در انجام آن ناتوان بودند و وی به دنبال رسیدن به جایگاهی است که حس می کند به طور طبیعی متعلق به خود اوست.
هریس همچنین گفت برنامه هسته ای و تسلیحاتی رو به پیشرفت کره شمالی کیم جونگ اون را در موقعیتی قرار داده است که می تواند کره جنوبی و دیگر کشورهای منطقه را تهدید کند.
مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا با شرکت در جلسه کمیته اطلاعاتی سنا در روز سه شنبه آخرین ارزیابی های خود در مورد کره شمالی را ارائه دادند و خطر درگیری نظامی واشنگتن و پیونگ یانگ را بیشتر از هر زمان دیگری از زمان پایان جنگ جهانی دوم دانستند. بر اساس گزارش مقامات اطلاعاتی آمریکا، کره شمالی به احتمال زیاد امسال آزمایش های موشکی بیشتری انجام خواهد داد و تمایلی به مذاکره در مورد توانمندی های هسته ای خود ندارد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала