چین اجرای برجام را از سوی همه طرفها لازم می داند

© AFP 2022 / Ezequielbecerraچین اجرای برجام را از سوی همه طرفها لازم می داند
چین اجرای برجام را از سوی همه طرفها لازم می داند - اسپوتنیک ایران
Telegram
چین از توافق هسته ای برجام بطور کامل حمایت کرده و اجرای آن توسط همه طرفها را لازم می داند.

به گزارش اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر خارجه چین در دیدار با علاء الدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اسلامی ایران ضمن بیان این مطلب افزود:" ایران کشور مهمی در خاور میانه است و پکن برای توسعه روابطش با تهران اهمیت زیادی قائل است".
بروجردی بنوبه خود خاطرنشان ساخت تهران پیروی پکن از موضع عادلانه و قاطع در مسئله برجام را عالی ارزیابی می کند و اماده پیروی از این توافق هسته ای است.
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.
لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала