روسیه آمریکا را به نقض پيمان عدم اشاعه هسته اى متهم کرد

© Sputnik / Vladimir Pesnya /  /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه آمریکا را به نقض پيمان عدم اشاعه هسته اى متهم کرد
روسیه آمریکا را به نقض پيمان عدم اشاعه هسته اى متهم کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت خارجه روسیه، آمریکا را متهم به نقض فاحش پیمان عدم اشاعه سلاح هسته ای کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در رابطه با دکترین هسته ای جدید آمریکا اعلام کرد که آمریکا مثل گذشته،  تسلیحات هسته ای تاکتیکی را در اروپا حفظ کرده و حتی آن ها را مدرنیزه می کند و این نوع تسلیحات را در نزدیکی مرزهای فدراسیون روسیه مستقر می سازد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است:«در دکترین هسته ای جدید آمریکا آمده است که گویا روسیه از اجرای ابتکارات روسای جمهوری 92-1991 سر باز می زند که به تعهدات سیاسی در خصوص کاهش  تسلیحات غیراستراتژیک مربوط می شود. روسیه  با پیروی از ابتکارات نامبرده، بخش اعظم این نوع تسلیحات را نابود کرده و به میزان سه چهارم این نوع سلاح ها را کاهش داده که سلح هاس باقیمانده در انبارهای داخل کشور قرار دارند.

این اقدام مسکو از نظر مقیاس خود در رابطه با کاهش وضعیت عملیاتی سلاح هسته ای و بازنگری در نقش و جایگاه آن در دکترین نظامی ملی، بیسابقه بوده است».

این درحالی است که در ناتو عملیاتی تحت عنوان «عملیات مشترک هسته ای» وجود دارد که در چارچوب آن، اعضای غیر هسته ای ائتلاف در برنامه ریزی کاربرد سلاح هسته ای آمریکا شرکت دارند  و به تمرینات ویژه کاربرد این این نوع سلاح جلب می شوند که نقض فاحش پیمان عدم گسترش سلاح هسته ای است».

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала