اعتراض گسترده مردم در جاکارتا به تصمیم ترامپ

© REUTERS / Antara Foto/Akbar Nugroho Gumayاعتراض گسترده مردم در جاکارتا به تصمیم ترامپ
اعتراض گسترده مردم در جاکارتا به تصمیم ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
حدود شش هزار نفر روز یکشنبه درمقابل سفارت آمریکا در جاکارتا برای اعتراض علیه این تصمیم رئيس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل تجمع کردند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از یک روزنامه اندونزی یک اقدام معترضانه، سازماندهی شده با حضور حزب اندونزی رشد و عدالت تشکیل شده. گروه های  دیگری از معترضان در خارج از بیمارستان های محلی، در مرکز خیابان اصلی شلوغ مرکز جاکارتا، که تعداد آنها مشخص نشده است حضور پیدا کردند.

شرکت کنندگان در تظاهرات پرچم اندونزی و فلسطین را بدست دارند و با شعارهایی "فلسطین را آزاد کنید" و "ما در اینجا برای فلسطین" اعتراض خود را نشان میدهند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала