دو شخصیت محبوب ایرانیان از دیدگاه نیویورک تایمز

© AP Photo / Office of the Iranian Supreme Leaderدو شخصیت محبوب ایرانیان از دیدگاه نیویورک تایمز
دو شخصیت محبوب ایرانیان از دیدگاه نیویورک تایمز - اسپوتنیک ایران
Telegram
روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای در خصوص حس وحدت ایرانیان علیه آمریکا و عربستان شرح داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های ایرانی، روزنامه نیویورک تایمز در مقاله اشاره شده با نگاه انتقادی نسبت به سیاست‌های غلط ترامپ و عربستان سعودی علیه ایران آن را عامل اصلی کنار رفتن اختلافات سیاسی میان مردم ایران و ایجاد اتحاد بیشتر دانست.
در این یادداشت نوشته شده است: پس از سال‌ها اختلاف و تنش‌های سیاسی موجود، اکنون قشر متوسط شهرنشین مردم ایران درگیر یک اشتیاق به میهن پرستی شده‌اند.علت این تغییر رفتار را می توان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا و افزایش رقابت با عربستان سعودی که رقیب ایران در منطقه است، دانست.
ایرانی‌ها بارها این جمله را از زبان ترامپ شنیده‌اند که "برجام بدترین توافق ممکن است"؛ او همچنین با امضای یک قرارداد تسلیحاتی به ارزش 100 میلیارد دلار با عربستان خود را وارد یک رقابت سنتی با ایران کرده است.
محبوب‌ترین ستاره‌های ایرانی، کشوری که صنعت سینما و تئاترش در حال رونق گرفتن است، بازیگرها نیستند، بلکه، سردار قاسم سلیمانی، به عنوان رهبر نظامیان ایرانی در مقابل داعش و محمدجواد ظریف، نماد یک مرد منطقی و عملگرا ایرانی هستند.در نهایت به نظر می رسد که ترامپ و سعودی‌ها توانسته‌اند باعث افزایش حمایت از این دیدگاه که آمریکا و عربستان سعودی غیرقابل اعتماد هستند، شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала