سخنان ضد ایرانی رئیس جمهور فرانسه

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر سخنان ضد ایرانی رئیس جمهور فرانسه
سخنان ضد ایرانی رئیس جمهور فرانسه - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور فرانسه خواستار ایستادگی قاطع در برابر برنامه موشک بالستیک جمهوری اسلامی ایران شده است.

به گزارش اسپوتنیک، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه در اظهاراتی ضد ایرانی گفت: من خواستار ایستادگی قاطع و محکم در برابر ایران در خصوص برنامه موشک بالستیک و نفوذ تهران در خاورمیانه هستم.

به نقل از تسنیم؛ رئیس جمهور فرانسه که روز چهارشنبه برای یک سفر دو روزه وارد ابوظبی شده است، در مراسم افتتاح موزه جدید لوور در این شهر شرکت می کند. وی با شیخ محمد بن زاید آل نهیان حاکم ابوظبی درباره اوضاع سیاسی منطقه دیدار و گفتگو کرده است.
مکرون در مصاحبه با روزنامه دولتی الاتحاد که متن آن در وبسایت سفارت فرانسه منتشر شده است، بار دیگر بر موضع کشورش در حمایت از توافق هسته ای 2015 میلادی بین ایران و قدرت های جهانی تاکید کرد و گفت: در عین حال این مساله برای ما مهم است که در برابر ایران محکم بایستیم، در قبال فعالیت های منطقه ای اش و برنامه موشک بالستیک.

در شرایطی که تنش ها در لبنان به خاطر استعفای غیرمنتظره سعد حریری نخست وزیر بالا گرفته و حمله موشکی حوثی های یمن به ریاض نگرانی های زیادی را در محافل غربی و منطقه ای به وجود آورده است، مکرون نسبت به تشدید تنش ها در منطقه خاورمیانه هشدار داده است. وی در این باره گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری، به صلح در منطقه و بازیگران مسئولیت پذیر در این منطقه نیاز داریم تا برای برقراری ثبات در خاور میانه تلاش کنند. باز شدن یک جبهه دیگر تنها موجب تشدید تنش ها و بی ثباتی بیشتر در منطقه خواهد شد.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала