بازداشت دختر «ولید بن طلال» شاهزاده میلیاردرعربستان

© AP Photo / Amr NabilИзображение короля Саудовской Аравии, наследного принца и заместителя наследного принца на улицах города Таиф
Изображение короля Саудовской Аравии, наследного принца и заместителя наследного принца на улицах города Таиф - اسپوتنیک ایران
Telegram
منابع رسانه ای از بازداشت «ریم» دختر «ولید بن طلال» شاهزاده میلیاردر درعربستان سعودی خبر می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر ، وی روز چهارشنبه توسط نظامیان سعودی بازداشت شده است.
گفتنی است، ۱۳ آبان ماه سال جاری عربستان سعودی اعلام کرد که در پی حکم کمیته جدید التأسیس مبارزه با فساد در این کشور، ۱۰ نفر از شاهزادگان سعودی و ۱۲ نفر از وزرای سابق این کشور را بازداشت کرده است.
گزارش ها از افزایش شمار مقامات و شاهزادگان سعودی بازداشت شده از سوی کمیته مبارزه با فساد حکایت دارد. بر این اساس شمار افرادی که تاکنون در این رابطه دستگیر شده اند به بیش از ۵۰ نفر رسیده است. نکته قابل تأمل اینجا است که «محمد بن سلمان» ولیعهدِ عربستان سعودی، ریاست کمیته مبارزه با فساد عربستان را که به تازگی تشکیل شده است، برعهده دارد.
از چهره های شناخته شده میان بازداشتی های روز اول این اقدام بن سلمان می توان به متعب بن عبدالله پسر شاه سابق عربستان و وزیر پیشین گارد ملی این کشور و ولید بن طلال شاهزاده میلیاردر سعودی اشاره کرد.
برخی کاربران شناخته شده سعودی دلیل بازداشت ولید بن طلال را مخالفت او با پروژه «نیوم» دانسته اند. این در حالی است که رسانه های وابسته به دولت عربستان اعلام کرده اند ولید بن طلال یکی از ثروتمند ترین مردان جهان به اتهام پولشویی بازداشت شده است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала