آزار جنسی ۱۶ زن در کاخ سفید از سوی ترامپ

© AFP 2022 / Mike Theilerآزار جنسی ۱۶ زن در کاخ سفید از سوی ترامپ
آزار جنسی ۱۶ زن در کاخ سفید از سوی ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی کاخ سفید اتهامات مربوط به آزار و اذیت جنسی زنان توسط ترامپ را رد کرد و افراد مدعی را دروغگو خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری برنا ، ایندیپندنت نوشت: کاخ سفید به اظهارات 16 زنی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده بودند،واکنش نشان داده و همه ی این زنان را درغگو نامید.
سارا هوکابی، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به خبرنگار سی‌بی‌اس درباره 16 زنی که رئیس جمهوری را در این زمینه متهم کرده‌اند و اینکه آیا موضع رسمی کاخ سفید در خصوص آن‌ها بر دروغگو بودنشان است بیان داشت: بله، ما از ابتدا (موضع خود را)‌ مشخص کرده بودیم و رئیس جمهوری درباره آن صحبت کرده است.
ترامپ هفته گذشته درباره این اتهامات صحبت کرده و با بیان اینکه این سخنان «تماما اخباری نادرست هستند،… نادرست هستند، این یک ماجرای ساختگی است» آن را رد کرده بود.
ماجرای این اتهامات از انتشار یک نوار صوتی از مکالمه غیر رسمی ترامپ با بیلی بوش، مجری یک برنامه تلویزیونی به نام «سرگرمی امشب» در دوران رقابت‌های ریاست جمهوری سال گذشته این کشور آغاز شد که در آن ترامپ درباره زنان سخنان خارج از نزاکتی را بر زبان آورده بود و تأکید کرده بود که «وقتی که شما یک فرد مشهور هستید، آن‌ها به شما اجازه می‌دهند هرکاری انجام دهید».
پس از انتشار این فایل صوتی ، 11 زن دیگر اعلام کردند که ترامپ بدون رضایت‌شان، بدن آن‌ها را لمس کرده است یا آن‌ها را بوسیده است.
ترامپ در آن زمان گفت که این اتهامات «تماما ساختگی» هستند و خودش قربانی یکی از «بزرگترین کارزارهای حیثیت‌زدایی سیاسی در تاریخ کشور شده است» و به طور ضمنی عنوان کرد که دموکرات‌ها در این ماجرا دخالت داشته‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала