برجام جايى براى مذاكره ندارد

© AP Photo / Presidency Office / برجام جايى براى مذاكره ندارد
برجام جايى براى مذاكره ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
روحانى در تماسى با رییس جمهور فرانسه با تاكيد بر نقش برجام در توسعه روابط تهران و پاریس، اشاره کرد که ایران آماده كسترش روابط خود با پاريس در تمام زمينه ها ميباشد .

به گزارش اسپوتنيك به نقل از تسنيم، حسن روحانی جمعه شب در تماس تلفنی "امانوئل مکرون" با وی، به اعلام رییس جمهور فرانسه برای دیدار رسمی از تهران در سال آینده میلادی اشاره کرد و اظهارداشت: ایران و فرانسه می‌توانند گام بلندتری برای استحکام روابط در عرصه های مورد علاقه بردارند.

رییس جمهور همچنین با اشاره به  تصمیمات احتمالی واشنگتن گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها مرجعى است كه ميتواند پايبندى ایران بر تعهداتش در برجام  را تاييد كند و مخلوط کردن تعهدات چندجانبه و بین المللی با اختلافات داخلی آمریکا می تواند برای اعتماد جهان بسیار خطرناک باشد.

روحانی با بیان اینکه اقدامات رییس جمهور آمریکا علیه برجام ضربه به قراردادی چند جانبه است ، تاکید کرد: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و همه طرف ها باید به تعهداتشان در برجام  پایبند باشند و نباید اجازه داد رییس جمهور آمریکا و یا کنگره این کشور دست به اقدامات نادرستی علیه برجام بزنند.

روحانی با بیان اینکه ایران به تعهدات خود نسبت به برجام پایبند است و به همکاری خود با آژانس ادامه می دهد، گفت: برجام پایه و اساس اعتماد میان ایران و کشورهای 1+5  است و استحکام این توافق ، پایه اصلی برای گفت وگو و مذاکره راجع به مسایل دیگر با اتحادیه اروپا ميباشد.

رئيس جمهور فرانسه با اشاره به تلاش های آمریکا علیه برجام گفت: اتحادیه اروپا و فرانسه قاطعانه از برجام دفاع می کنند و به اجرای کامل آن متعهد هستند و از ایران نیز می خواهیم به رغم تلاشهای واشنگتن ، به همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داده و به تعهداتش در برجام پایبند بماند.

وی با بیان اینکه در سال آینده میلادی از جمهوری اسلامی ایران در قالب هیاتی عالیرتبه دیداری رسمی خواهد داشت، گفت: دامنه ای گسترده ای از موضوعات دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی وجود دارد که مایلم در آن سفر با مقامهای ایرانی راجع به آنها گفت و گو و تبادل نظر کنم.

رییس جمهور فرانسه سیاستهای  در پيش  آمريكا در مورد برجام را ناشی از اختلافات داخلی واشنگتن برشمرد و بار دیگر از واشنگتن خواست به تعهداتش پایبند بماند.


نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала