هرگونه تردد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز کنترل و رصد می‌شود

© AP Photo / Mahdi Marizadهرگونه تردد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز کنترل و رصد می‌شود
هرگونه تردد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز کنترل و رصد می‌شود - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سردار عليرضا تنگسيرى ، جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: هرگونه تردد و رفت‌وآمد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز کنترل و رصد می‌شود.

 

به گزارش اسپوتنيك، به نقل از ايسنا سردار علیرضا تنگسیری در یادواره شهدای حماسه ۱۶ مهر، افزود: با حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس دشمن در آب‌های تحت نظارت ما حضور ندارد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها در زمان جنگ، سکوها و کشتی‌های نفتی ایرانی را در خلیج‌فارس مورد هدف قرار می‌دادند، ولی کشورهای همسو با صدام و اروپایی‌ها به‌راحتی در این دریا نفت جابجا می‌کردند.

تنگسیری بابیان اینکه در نبرد ۱۶ مهر ۶۶، هفت نفر از نیروهای نیروی دریایی سپاه شهید شدند، اظهار کرد: بعد از دفاع مقدس، نیروی دریایی سپاه 2 مورد آمریکایی‌ها، 2 مورد انگلیسی‌ها، یک مورد کانادایی‌ها و یک مورد استرالیایی‌ها که به آب‌های سرزمینی ما واردشده بودند را دستگیر کرد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: اکنون نیروی دریایی سپاه دارای شناورهای تندرو حامل موشک‌هایی است که قادر است از فواصل زیاد هدف را مورد اصابت قرار دهد.

وی اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه دارای سلاح‌هایی است که قادر است بالگردها و هواپیماها را ساقط کند و یا آتش حجیمی ایجاد کند که بخشی از این سلاح‌ها در رزمایش‌ها به نمایش گذاشته‌شده است.

 تنگسیری در پایان گفت: خلیج‌فارس خانه ماست و ما به دنبال برقراری امنیت، صلح و دوستی با کمک کشورهای همسایه هستیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала