ایران قصد دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند

© Wikipedia / MrInfo2012 / ایران قصد دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند
ایران  قصد دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ایران در نظر دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند، نه حرفی برای مذاکره وجود دارد و نه طرفی برای آن.

به گزارش اسپوتنيك، به نقل از مهر نيوز ، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه‌ی سپاه که با موضوع تحلیل رفتار دولت ترامپ تشکیل شد، با تشریح اقدامات امریکایی ها در ماه های اخیر علیه ملت ایران و تأکید بر اینکه ايران اجرای قانون کاتسا را معادل با خروج یک طرفه امریکا از برجام می داند، گفت: در صورتی که قانون تحریم‌های جدید آمریکا اجرا شود این کشور باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود  تا شعاع ۲ هزار  کیلومتری برد موشک‌های ایران را منتقل کند.

وی افزود: در صورتی که اخبار پراکنده موجود درخصوص حماقت دولت آمریکا مبنی بر درنظر گرفتن سپاه به عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان بویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش درنظر خواهد گرفت.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه هدف نهايى آمريكا از طرح این گونه مسائل مذاکره با ایران درباره منطقه است كه اگر اينطور باشد، مسیری کاملاً اشتباه را انتخاب کرده اند، تصریح کرد:جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند، نه حرفی برای مذاکره وجود دارد و نه طرفی برای آن.

وی در ارزیابی رفتار آمریکایی ها، با تأکید بر اینکه تحریم‌های جدید آمریکا شانس هرگونه تعامل را برای همیشه از بین خواهد برد، گفت: این تحریم‌ها تجربه برجام را برای ما کامل می‌کند و آن تجربه این است که گفت و گو برای آمریکا ابزار فشار و دشمنی است نه تعامل یا حل مسئله.

فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید براینکه رفتار آمریکا با ایران ثابت کرد که نمی‌توانیم روابط خارجی خود را صرفاً براساس برجام تنظیم کنیم، تصریح کرد: آمریکایی ها بدانند، جمهوری اسلامی ایران از فرصت رفتار دولت ترامپ با برجام برای ایجاد جهش در برنامه‌های موشکی، منطقه‌ای و دفاعی متعارف خود استفاده خواهد کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала