سرلشکر جعفری: اگرآمریکا سپاه را گروه تروریستی اعلام کند ما هم آمریکا را با داعش یکی در نظر می گیریم

© AP Photo / Office of the Iranian Supreme Leaderسرلشکر جعفری: اگرآمریکا سپاه را گروه تروریستی اعلام کند ما هم آمریکا را با داعش یکی در نظر می گیریم
سرلشکر جعفری: اگرآمریکا سپاه را گروه تروریستی اعلام کند ما هم آمریکا را با داعش یکی در نظر می گیریم - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سرلشکر جعفری گفت که اگر تحریم های جدید آمریکا اجرا شود، آمریکا باید پایگاههای خود را تا شعاع 2 هزار کیلومتری به جای دیگر منتقل کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سپاه نیوز، سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به ادعای آمریکا برای قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی گفت: قبلا هم بارها اعلام کرده ایم که در صورتی که قانون تحریم‌های جدید آمریکا اجرا شود این کشور باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود تا شعاع 2 هزار کیلومتری برد موشک‌های ایران را منتقل کند.

وی افزود: در صورتی که اخبار پراکنده موجود درخصوص حماقت دولت آمریکا مبنی بر درنظر گرفتن سپاه به‌عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان به‌ویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش درنظر خواهد گرفت. اگر آمریکایی‌ها هدف نهایی خود از طرح این گونه مسائل را مذاکره با ایران درباره منطقه قرار داده‌اند، مسیری کاملاً اشتباه را انتخاب کرده‌اند. تحریم‌های جدید آمریکا شانس هرگونه تعامل را برای همیشه از بین خواهد برد این تحریم‌ها تجربه برجام را برای ما کامل می‌کند و آن تجربه این است که گفت‌وگو برای آمریکا ابزار فشار و دشمنی است نه تعامل یا حل مسئله.

فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید بر اینکه "رفتار آمریکا با ایران ثابت کرد که نمی‌توانیم روابط خارجی خود را صرفاً براساس برجام تنظیم کنیم"، تصریح کرد: آمریکایی‌ها بدانند، جمهوری اسلامی ایران از فرصت رفتار احمقانه دولت ترامپ با برجام برای ایجاد جهش در برنامه‌های موشکی، منطقه‌ای و دفاعی متعارف خود استفاده خواهد کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала