اذعان به نقش روسیه در خاورمیانه

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه با سلمان بن عبدالعزیزآل سعود
دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه با سلمان بن عبدالعزیزآل سعود - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفر پادشاه عربستان به روسیه اعتراف به نقش روسیه در خاور میانه است.

به گزارش اسپوتنیک، سفر پادشاه عربستان سعودی به روسیه  گواه تغییر موضع الریاض در رابطه با مسکوست: کشور سلطنتی عربستان به نقش مهم فدراسیون روسیه در خاورمیانه اعتراف کرد که بدون در نظرداشت منافع آن نمی توان بحران های منطقه ای را حل و فصل کرد.

اولین سفر پادشاه عربستان سعودی به روسیه در تاریخ مناسبات دوجانبه چهارم ماه اکتبر آغاز شد. روز 5 ماه اکتبر سلمان بن عبدالعزیزآل سعود مذاکراتی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه داشت.  در پایان مذاکرات روسیه و عربستان سعودی، 14 سند همکاری به امضا رسید.

فدور لوکیانوف رئیس هیئت رئیسه شورای سیاست خارجی و دفاعی ، سردبیر مجله «روسیه در سیاست جهانی» در این خصوص گفت:«روسیه خود را به عنوان جایگزین آمریکا پیشنهاد نمی کند، زیرا واشنگتن متحد استراتژیک عربستان است و هیچ کشور دیگری این نقش را بازی نخواهد کرد. هر چند، هم اکنون تحکیم مواضع فدراسیون روسیه درخاور میانه آمریکا را عصبی می کند. همانا به این دلیل  شرکای سنتی آمریکا توجه زیادی به روسیه  مبذول می دارند — عربستان سعودی، قطر و اسرائیل. این روند را به هیچ وجه نمی توان یک نوع جایگزینی دانست. این ایجاد تنوع است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала