سرنوشت بارسلونا در صورت استقلال کاتالونیا

© East News / D.Nakashima/AFLOسرنوشت بارسلونا در صورت استقلال کاتالونیا
سرنوشت بارسلونا در صورت استقلال کاتالونیا - اسپوتنیک ایران
Telegram
در صورت استقلال کاتالونیا، سرنوشت تیم فوتبال بارسلونا چگونه رقم خواهد خورد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ورزش سه، علیرغم اتفاقاتی که دیروز در ایالت کاتالونیا رخ داد هنوز مشخص نیست که در آینده سرنوشت تیم فوتبال بارسلونا چه خواهد شد و آیا این تیم به فعالیت خود در لالیگا ادامه می دهد یا خیر.

رای 90 درصدی شرکت کنندگان به استقلال کاتالونیا - اسپوتنیک ایران
رای 90 درصدی شرکت کنندگان به استقلال کاتالونیا
در ابتدای ماه جاری نایب رئیس بارسا اعلام کرد که این تیم تحت هر شرایطی در لالیگا باقی خواهد ماند و آنها نیز مانند اسپانیول در لیگ اسپانیا شرکت خواهند کرد.

اما خاویر تباس رئیس لالیگا در این خصوص نظر دیگری دارد. تباس گفت: "اگر فرآیند استقلال کاتالونیا انجام شود دیگر این بارسلونا نیست که انتخاب می کند قرار است در کدام لیگ بازی کند."
اما یک منبع آگاه در این خصوص به "بی بی سی" گفت که در صورت جدایی کاتالونیا از اسپانیا هنوز هیچ تصمیم گیری رسمی در خصوص آینده بلوگرانا انجام نشده است.
این منبع افزود: "اگر استقلال کاتالان در نهایت رخ دهد، باشگاه باید قبل از تصمیم گیری مهم نظر اعضای آن را در نظر بگیرد.
در مرحله بعد و با احترام به همه ما معتقدیم که بارسلونا یکی از برند های پیشرو در فوتبال جهان است و هر لیگی از جمله اسپانیا مشتاق حضور ما خواهد بود."
همچنین گابریل روفیان، عضو کنگره اسپانیا برای حزب چپ جمهوری خواه کاتالان در این خصوص گفت: "ادامه حضور بارسلونا در لالیگا شرایطی بدتر از حضور موناکو در لاشامپیونای فرانسه ایجاد نخواهد کرد."

اما به هر حال هواداران زیادی از بارسا در سراسر جهان نیستند که علاقمند به حضور بارسلونا در لیگ مستقل ایالت کاتالونیا باشند.

پیش از این زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید گفته بود: "من نمی توانم به عنوان طرفدار فوتبال و ورزش لیگ اسپانیا را بدون بارسلونا تصور کنم."

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала