کار عجیب یک قاضی چینی

© Fotolia / Krivinis / طلاق
طلاق - اسپوتنیک ایران
Telegram
قاضی چینی قبل از طلاق از زوجین امتحان می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک،  قاضی دادگاه خانواده به دلیل نگرانی از افزایش آمار جدایی در محل زندگی اش تصمیم به کاری متفاوت گرفت. زن و شوهرها باید حتما قبل از طلاق یک دستور قاضی چینی را اجرا کنند.

طلاق و جدایی از همسر انقدرها هم راحت نیست بلکه باید مراحل قانونی و مسائل دیگری را طی شود. در کشور چین علاوه بر طی این مراحل زوجین باید یک آزمون را از سر بگذرانند.

دادگاه "ییبین" در چین برای صادر کردن حکم طلاق از زن و شوهر آزمون می گیرد. وانگ شیو، قاضی دادگاه خانواده تصمیم به برگزاری آزمونی خاص و ابداعی گرفت، آزمونی که اگر شرکت کنندگان آن در آزمون رد شوند می توانند طلاق بگیرند اما اگر نمره قبولی و خوبی در این آزمون بدست آورند اجازه طلاق به آنها داده نمی شود.

در این آزمون زن و شوهر باید امتحانی بر پایه  لحظات و روزهای خوشی که در طول زندگی مشترک خود داشته اند بدهند. اگر نوشته های آنها حاکی از آن باشد که روزهای خوب بسیاری کنار هم سپری کرده اند یعنی نمره قبولی کسب کرده اند و فعلا اجازه طلاق ندارند اما اگر نوشته ها حاکی از روزهای نفرت و ناخوشایند باشد آنها می توانند از هم جدا شوند. نمره معیار برای قبولی و ردی نمرات بالاتر و پایین تر از 60 است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала