هیلی: اجازه نمیدهیم نفوذ ایران جای داعش را بگیرد

© AFP 2023 / Nicholas Kamm / هیلی: اجازه نمیدهیم نفوذ ایران جای داعش را بگیرد
هیلی: اجازه نمیدهیم نفوذ ایران جای داعش را بگیرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرد که خشونت در سوریه کاهش یافته است اما این به معنای آن نیست که همه چیز خوب است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین، نیکی هیلی در نشست شورای امنیت برای بررسی اوضاع سوریه گفت:خشونت در سوریه کاهش یافته است اما این به معنای آن نیست که همه چیز خوب است و ما دیگر توجهی به اوضاع سوریه نداشته باشیم بلکه در کنار تلاش هایی که برای آرام سازی فضا در سوریه انجام می شود باید فرایند سیاسی را به جریان بیاندازیم و گر نه بار دیگر خشونت به سوریه باز می گردد و هرگونه پیروزی که بر داعش به دست آمده است پیروزی هایی موقتی خواهد بود و هرگونه توافقی که در آستانه به دست آمده است موفق نخواهد بود و ملت سوریه همچنان ضعیف باقی خواهند ماند.

وی در ادامه افزود: تنها راه حل دائمی بحران سوریه و تنها راه توقف خشونت ها در این کشور، از طریق انتقال سیاسی قدرت به دست می آید. انتقال سیاسی قدرت اجازه نمی دهد که نفوذ ایران جای داعش یا جای نظام بشار اسد را بگیرد. اگر جنگ داخلی سوریه ادامه یابد افراد بیشتری آسیب می بینند و پیروزی هایی که ما علیه داعش به دست آوردیم خلأیی ایجاد می کند که دیگر تروریست ها از آن سوءاستفاده می کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала