دکتر ولایتی: تجدید مذاکره برای برجام غیر ممکن است

© AP Photo / Ebrahim Noroozi / دکتر ولایتی: تجدید مذاکره برای برجام غیر ممکن است
دکتر ولایتی: تجدید مذاکره برای برجام غیر ممکن است - اسپوتنیک ایران
Telegram
مشاور آیت الله خامنه ای ، رهبر ایران در امور بین المللی بیان داشت : به هیچ وجه تجدید مذاکره برجام از طرف جمهوری اسلامی ایران اجرا نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علی‌اکبر ولایتی در جمع خبرنگاران، درباره پیشنهاد فرانسوی‌ها برای مذاکرات مجدد حول برجام بیان داشت: به‌هیچ‌وجه تجدید مذاکره برجام از طرف جمهوری اسلامی ایران اجرا نمی‌شود. یک بار این مذاکره انجام شده و مدت‌های طولانی ایران با کشورهای 1+5 مذاکره کرده‌اند و به این نتیجه رسیدند و به‌هیچ‌عنوان هیچ تردیدی از سوی هیچ کشوری در این موافقت‌نامه پذیرفته نیست و چنین پیشنهاد‌هایی را قبول نمی‌کنیم.
رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره همه‌پرسی کردستان عراق و تلاش بارزانی برای اجرای این رفراندوم، گفت: موضع ایران کاملاً روشن است. حمایت کامل از تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله عراق، موضع جمهوری اسلامی ایران است و مطمئناً انجام همه‌پرسی در بخشی از یک کشور مستقل مثل عراق، مقدمه‌ای برای تجزیه است که هم دولت قانونی عراق و هم جمهوری اسلامی ایران مخالف هستند و حتی جامعه بین‌المللی؛ اگر این کار شروع شود آخرش معلوم نیست و به کشورهای دیگر هم سرایت می‌کند و عراق محلی برای نفوذ صهیونیست‌ها و اسرائیلی‌ها می‌شود.
ولایتی ادامه داد: ممکن است آمریکایی‌ها در ظاهر موضعی داشته باشند، اما در باطن کاری می‌کنند که کشورهای منطقه تضعیف شوند و به‌سوی تجزیه پیش بروند و در نهایت می‌خواهند در آینده به‌عنوان حامیان اقوام مختلف وارد صحنه شده و منطقه را به آشوب بکشانند. آمریکایی‌ها و بعضی از کشورهای غرب که در ایجاد آشوب در سوریه دخالت مستقیم داشتند و نیز صهیونیست‌ها نتوانستند با خلق داعش و سلفی‌های افراطی سوریه را تخریب کنند و این ایران و متحدانش بودند که در آنجا پیروز شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала