کاهش سریع وزن و پیشگیری از دیابت با زیتون

© Fotolia / Сarballoزیتون و روغن زیتون
زیتون و روغن زیتون - اسپوتنیک ایران
Telegram
با کمک زیتون می توان وزن خود را سریع کاهش داد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به مقاله منتشره در نشریه «بیوشیمی»بررسی دقیق ترکیبات روغن زیتون نشان داد که این محصول مفید فوایدی مانند کاهش وزن و پیشگیری از دیابت نوع 2 دارد.

مصرف روغن زیتون دیر زمانی است که یکی از بهترین روش ها برای دریافت چربی های دوستدار قلب و سالم از رژیم غذایی محسوب می شود. رژیم غذایی مدیترانه ای یکی از گزینه هایی است که فواید سلامت بسیاری از جمله محافظت از مغز در برابر زوال عقل و از بین بردن سلول های سرطانی را ارائه می کند.

طی مطالعه ای جدید که در نشریه Biochemistry منتشر شده است، پژوهشگران ترکیبی به نام اُلئوروپین که در روغن زیتون یافت می شود را مورد آزمایش قرار دادند. آنها دریافتند که اُلئوروپین به بدن در تولید انسولین بیشتر کمک می کند، که به تنظیم سوخت و ساز کمک می کند و اجازه می دهد سلول ها از قند برای تولید انرژی استفاده کنند، که این شرایط احتمال ذخیره آنها و افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین، پژوهشگران کشف کردند که ترکیب اُلئوروپین به کاهش سطوح سمی هورمونی به نام آمیلین کمک می کند که در افراد مبتلا به دیابت وجود دارد.

به گفته بین شو، رهبر این پژوهش و استادیار بیوشیمی در کالج کشاورزی و علوم زندگی در ویرجینیا تک، مطالعه ما بینش های مکانیکی جدید به پرسش قدیمی این که چرا محصولات زیتون می توانند ضد دیابت باشند، ارائه می کند. ما بر این باور هستیم که این شرایط نه تنها با بیوشیمی عملکردهای ترکیب اُلئوروپین زیتون در ارتباط است، بلکه مردم را به توجه بیشتر به محصولات زیتون در دوره ای که با اپیدمی دیابت مواجه هستند وادار می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала