هیئتی از عربستان سعودی احتمالا بعد از حج به ایران می آيد

© Fotolia / Borna Mirahmadianبهرام قاسمی گفت: یک هیات از عربستان سعودی برای بازدید از ساختمان‌های دیپلماتیک می‌آید زیرا پس از قطع روابط دو کشور، این ساختمان‌ها خالی بوده است. در عین حال هم هیئت ایرانی نیز از ساختمان های خود در عربستان بازدید خواهیم کرد.
بهرام قاسمی گفت: یک هیات از عربستان سعودی برای بازدید از ساختمان‌های دیپلماتیک می‌آید زیرا پس از قطع روابط دو کشور، این ساختمان‌ها خالی بوده است. در عین حال هم هیئت ایرانی نیز از ساختمان های خود در عربستان بازدید خواهیم کرد. - اسپوتنیک ایران
Telegram
بهرام قاسمی گفت: یک هیات از عربستان سعودی برای بازدید از ساختمان‌های دیپلماتیک می‌آید زیرا پس از قطع روابط دو کشور، این ساختمان‌ها خالی بوده است. در عین حال هم هیئت ایرانی نیز از ساختمان های خود در عربستان بازدید خواهیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، بهرام قاسمی گفت: یک هیات از عربستان سعودی برای بازدید از ساختمان‌های دیپلماتیک می‌آید زیرا پس از قطع روابط دو کشور، این ساختمان‌ها خالی بوده است. در عین حال هم هیئت ایرانی نیز از ساختمان های خود در عربستان بازدید خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: طی توافقی دوجانبه تصمیم گرفته شد که هیات های ایرانی و عربستانی برای بازدید از اماکن دیپلماتیک خود در ریاض و تهران به کشورهای مقابل سفر کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: ویزای برای هئیت عربستانی خیلی وقت است که صادر شده ولی بنا به دلایلی که مرتبط با خود آن ها است تا کنون نیامده اند و احتمالا سفر آن ها به بعد از ایام حج موکول شده است.

قاسمی خبر برخی رسانه‌ها درباره غرامت را بی اساس و اشتباه خواند و تاکید کرد: این سفر ربطی به بحث غرامت ندارد و تاکنون در این خصوص صحبتی نشده است و چنین بحثی مطرح نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره تاریخ سفر هیات ایرانی به سعودی گفت: تاریخ سفر هیات ایرانی به ریاض هنوز مشخص نیست.

قاسمی تاکید کرد: هیات ایرانی دو هفته است که از طریق عمان ویزا گرفته و ما هم دو ماه پیش به هیات سعودی ویزا دادیم.

وی افزود: طرف عربستانی از ایران درخواست مجوز پرواز کرد که این اجازه به آن ها داده شد و به این ترتیب هیات سعودی با پرواز اختصاصی خودشان به ایران خواهند آمد.

عربستان سعودی در سیزدهم دی سال 94 روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала