کشتی آزاد قهرمانی جهان ــ یزدانی نخستین مرد طلایی ایران

© Sputnik / Александр Вильф /  مراجعه به بانک تصاویر مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ــ یزدانی نخستین مرد طلایی ایران
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ــ یزدانی نخستین مرد طلایی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
حسن یزدانی با شکست حریفی از اسلواکی طلای جهان را به‌دست آورد.

به گزارش اسپوتنیک، در ادامه رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان در فرانسه، که از صبح امروز در پاریس آغاز شده، حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم موفق به حضور در فینال مسابقات شد. یزدانی در فینال مسابقات با شکست حریفش از اسلواکی به طلای جهان دست یافت.

به نقل از تسنیم، حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور بعد به مصاف عظمت دولت بیکوف از قزاقستان رفت و با نتیجه 12 بر 2 و در کمتر از 4 دقیقه به پیروزی رسید. وی در دور سوم با پیتر یانولوف از مولداوی سرشاخ شد و موفق شد در کمتر از 4 دقیقه این حریف خود را 10 بر صفر شکست دهد تا راهی مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات شود.
یزدانی در مرحله یک‌چهارم نهایی با الکساندر گوستیف از آذربایجان مصاف داد و با نتیجه 10 بر صفر مقابل حریفش به برتری دست پیدا کرد تا راهی مرحله نیمه‌نهایی شود. یزدانی در نیمه‌نهایی با الکساندر والیف روس تقابل داشت و با ارائه یک کشتی منطقی 4 بر صفر حریف روس خود را شکست داد تا راهی فینال مسابقات شود و اولین فینالیست ایران در مسابقات جهانی باشد.
یزدانی در فینال مسابقات با بوریس ماکویف از اسلواکی دیدار کرد و در کمتر از 3 دقیقه با نتیجه 10 بر صفر حریفش را شکست داد تا نخستین طلای بزرگسالان جهان را به‌دست آورد. یزدانی پیش از این به مدال طلای المپیک و نقره جهان دست پیدا کرده بود.

​در دیدار رده‌بندی این وزن نیز والیف روس با شکست گوتسیف آذری سوم شد. دیگر مدال برنز این وزن به کوکس از آمریکا رسید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала