عقب نشینی چین در مقابل فشار آمریکا

© Fotolia / Chen Chien HungКитайский флаг и облака
Китайский флаг и облака - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت چین تحت فشارهای اخیر تجاری آمریکا به وزارتخانه های ذی ربط خود دستور داده اقدامات لازم را برای رفع موانع تجاری برای خارجیان انجام دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دولت آمریکا بتازگی سندی را تصویب کرده است که به نمایندگی تجاری رییس جمهور این کشور امکان می دهد برنامه ها و اقدامات تجاری چین را بررسی کند.
بر اساس این سند که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا چند روز پیش آن را امضا کرده ، دولت این کشور موارد نقض حق مالکیت معنوی در چین را دنبال می کند.
در صورتی که چین از دیدگاه آمریکا ناقض مقررات تجاری قلمداد شود، واشنگتن تعرفه های تجاری سنگینی روی واردات از چین اعمال خواهد کرد.
به همین سبب چین به همه وزارتخانه های دست اندرکار خود در امور تجاری دستور داده درهای تجارت را به روی شرکت های خارجی باز کنند.
بسیاری از شرکت ها و اتباع خارجی تا به حال زیر فشارهای چین هستند و بانک ها و بخش های مالی این کشور مشکلات زیادی برای آنان ایجاد می کنند و معاملات مالی برای تجار در چین به آسانی صورت نمی گیرد.
به همین سبب آمریکا از چین خواسته است تا درهای تجارت را به روی کشورهای دیگر باز کرده و برنامه های عادلانه ای برای آنها در نظر بگیرند.
به دنبال این انتقادها چین خواستار آن شده است که بخش های اقتصادی این کشور به روی سرمایه گذاران خارجی بازتر شود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала