نخستین واکنش آمریکا به اظهارات روحانی در خصوص ترک برجام

© AFP 2022 / MANDEL NGANنخستین واکنش آمریکا به اظهارات روحانی در خصوص ترک برجام
نخستین واکنش آمریکا به اظهارات روحانی در خصوص ترک برجام - اسپوتنیک ایران
Telegram
به عقيده آمریکا، ایران نمی تواند با توافق اتمی جهان را گروگان بگیرد

به گزارش اسپوتنیک، سفیر آمریکا در سازمان ملل به سخنان حسن روحانی در خصوص ترک برجام واکنش نشان داد. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در واکنش به سخنان روز سه شنبه حسن روحانی در خصوص ترک بر جام گفت: "با استفاده از توافق اتمی جهان را گروگان بگیرد."

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در روز سه شنبه، اعلام کرد که تجربه بد ‌از تحریم ها و بازدارندگی آنها دولتهای قبلی را به میز مذاکره کشید.چناچه آنها قصد شکستن برجام را در این مدت کوتاه دارند ما به موضع گذشته خود باز خواهیم گشت.

ایران و گروه ۱+۵ در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۴ به توافق تاریخی در حل مشکلات طولانی مدت در خصوص برنامه هسته ای ایران رسیدند.
طرح جامع مشترک عمل که تحقق آن سبب برداشته شدن تحریم های اعمال شده اقتصادی و مالی ایران ازسوی شورای امنیت سازمان ملل متحد،آمریکا و اتحادیه اروپا می شود به تصویب رسید.این طرح از ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ به اجرا درآمد.پیش از این آمریکا نام ۱۸ سازمان و افراد را به دلیل دست داشتن در برنامه موشکی ایران در لیست تحریم ها قرار داده بود.

به گزارش بی بی سی به نقل از اظهارات خانم هیلی: "تحت هیچ شرایطی نمی توان اجازه داد که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند."سفیر آمریکا گفت که ایران باید به خاطر آزمایش های موشکی، حمایت از ترویسم، نادیده گرفتن حقوق بشر و نقض قطعنامه های شورای امنیت مسئول شناخته شود.

گفتنی است، ایران می گوید که آزمایش های موشکی مشمول توافق اتمی نیست.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала