قطر برای تجار ایرانی ویزای ٦ماهه فوری صادر می کند

© AFP 2022 / AL-WATAN DOHA/KARIM JAAFAR Вид на город Доха
Вид на город Доха - اسپوتنیک ایران
Telegram
قطر در راستای تسهیل حضور تجار ایرانی در بازار این کشور، با صدور بخشنامه ای، صدور روادید فوری و ویژه شش ماهه را برای آنها در دستور کار قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر ، وزارت کشور قطر در این بخشنامه در جهت سهولت صدور روادید برای تجار ایرانی، صدور ویزای ۶ ماهه فوری برای این گروه از ایرانیان را فعال کرد.
در این بخشنامه آمده است: به اطلاع می رساند در راستای دستورات وزیر کشور، صدور روادید فوری و ویژه برای تجار دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران به مدت شش ماه (به صورت کثیرالورود) فعال گردیده و هزینه روادید تجار بر اساس دستور ماده (۶) از بند یک (مجوز ورود) از جدول شماره (۱) به موجب پیوست تصمیم وزیر کشور به شماره (۱۹) سال ۲۰۰۷ در رابطه با تعیین هزینه خدمات ارائه شده از سوی وزارت کشور و گواهی های صادره (به مبلغ ۲۰۰ ریال قطری) به صورت ماهانه تعیین شده است.
شایان ذکر است این روادید به صورت فوری برای یک ماه و قابل تمدید برای ۵ ماه دیگر خواهد بود که بعد از انجام آزمایشات پزشکی به موجب دستورالعمل های مقرره در حکم ماده (۱۱) از قانون شماره (۲۱) سال ۲۰۱۵ در رابطه با تنظیم ورود و خروج اتباع خارجی و اقامت آنها صادر خواهد شد. این روادید ها با رعایت کلیه شروط و داشتن مدارک لازم زیر از جمله:
— اعتبار داشتن گذرنامه
— داشتن دعوتنامه از سوی یک شرکت معتبر قطری
— همراه داشتن مبلغی که از (۵۰۰۰) ریال قطر کمتر نباشد و یا معادل ارزی آن در کارت اعتباری
— رزرو هتل
— بلیت رفت و برگشت
صادر خواهند شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала