سرمایه گذاری مشترک رنو در ایران

© Sputnik / Anton Denisov /  مراجعه به بانک تصاویر سرمایه گذاری مشترک رنو در ایران
سرمایه گذاری مشترک رنو در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
همکاری‌های رنو با شرکای قدیمی خود ایران خودرو و سایپا فارغ از قراداد جدید همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از میزان، قرارداد سرمایه گذاری مشترک رنو در ایران با ایدرو و شرکت پرتو نگین ناصح امضا شد.

در این سرمایه گذاری مشترک رنو اکثریت سهم را خواهد داشت و مدیریت این جوینت ونچر در دور اول با رنو خواهد بود. در این قرارداد تاسیس یک مرکز مهندسی و خرید برای کمک به توانمندسازی قطعه سازان داخلی دیده شده است.

تولید محصولات جدید رنو در کارخانه بن رو صورت خواهد گرفت. با تولید سیمبل جدید و داستر جدید در این کارخانه، ۱۵۰ هزار دستگاه به ظرفیت تولید رنو در ایران اضافه شده و با توجه به ظرفیت فعلی، به ۳۵۰ هزار دستگاه در سال می‌رسد. مطابق این قرارداد در کنار شبکه نگین خودرو، رنو شبکه مستقل فروش و خدمات پس از فروش خود را خواهد داشت.

همکاری‌های رنو با شرکای قدیمی خود ایران خودرو و سایپا فارغ از قراداد جدید همچنان ادامه خواهد داشت، و سه خودروساز به تولید مشترک تندر، تندر پیکاپ، ساندرو و ساندرو استپ وی ادامه خواهند داد.

تیری بلوره،قائم مقام ارشد مدیرعامل گروه خودروسازی رنو، امضا قراردادی استثنایی را با ایدرو و گروه نگین اعلام می‌کنیم در یکی از استراتژیک‌ترین کشور‌ها برای رنو یعنی ایران در دنیای رنو ایران شناخته شده است به خاطر پتانسیل‌های خوب صنعتی، زیرساخت‌های خودروسازی نیروی انسانی توانمند شرایط ژئوپولیتیک استثنایی و همینطور ایران به خاطر فرهنگ غنی اش در کشور فرانسه شناخته می‌شود.

این توافقی استثنایی است در تاریخ صنعت خودرو ایران به جهت سرمایه گذاری انتقال تکنولوژی داخلی سازی و پرورش استعداد‌های ایرانی، ایجاد مرکز مهندسی و خرید تولید خودرو‌های به روز و صادرات به بیان دیگر توسعه زنجیره کامل ارزش در ایران است.
رنو با حضور بدون وقفه در ایران از سال ٢٠٠٤ تعهد خود را ثابت کرده است.
امضای این قرار داد تعهد و خواست قوی ما را برای حضور بلند مدت در ایران تایید می‌کند، به عنوان شریک استراتژیک صنعت خودرو ایران، خوشحالیم که این سرمایه گذاری مشترک را با دو شریک قابل اعتماد خود ایدرو به عنوان نماینده دولت و گروه نگین به عنوار نماینده بخش خصوصی انجام میدهیم.

همکاری ما با دو شریک قدیمی خود ایران خودرو و سایپا همچنان ادامه خواهد داشت و در آینده گسترش خواهد یافت.

امضا این قرازداد قدمی رو به جلو و بلند برای همکاری مستمر میان ایران و رنو است و ارزش‌های مشترکی برای طرفین خواهد داشت.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала