اولین پرتاب مغناطیسی جنگنده از روی ناو هواپیمابر آمریکایی+فیلم

© REUTERS / Steve Helberاولین پرتاب مغناتیسی جنگنده از روی ناو هواپیمابر آمریکایی+فیلم
اولین پرتاب مغناتیسی جنگنده از روی ناو هواپیمابر آمریکایی+فیلم - اسپوتنیک ایران
Telegram
ناو هواپیما بر «یو.اس.اس. جرالد آر. فورد» برای اولین بار یک جنگنده را با کمک منجنیق الکترومغناطیسی پرتاب کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام‌جم آنلاین، طبق گفته پنتاگون این ناو جنگی اتمی که ماموریت خود را به تازگی شروع کرده، روز 28 ژوئیه برای اولین بار توانست با استفاده از یک فناوری جدید به نام «سامانه پرتابگر الکترومغناطیسی» (EMALS) یک جنگنده بوئینگ اف/ای-۱۸ سوپر هورنت را به هوا پرتاب کرده و سپس آن را با یک فناوری جدید دیگر برروی عرشه خود فرود بیاورد.
در دید اول پرواز جنگنده بوئینگ اف/ای-۱۸ سوپر هورنت از روی عرشه ناو "یو.اس.اس. جرالد آر. فورد" و فرود آن برروی این ناو به نظر ساده و معمولیست، اما بر خلاف شباهت ظاهری موجود، این پرواز و فرود مبتنی بر فناوری پیشرفته جدیدی است که برای نخستین بار در دریا برروی این ناو با موفقیت آزمایش شد.
در این فناوری، هواپیمای جنگنده برروی یک ریل مغناطیسی قرار گرفته و با شتاب بالا مانند منجنیق به سمت جلو حرکت داده می‌شود.
براساس نظرات مقامات دفاعی آمریکا، «سامانه پرتابگر الکترومغناطیسی» به ناوهای هواپیمابری که دارای عرشه کوچکی هستند که امکان ساخت باند برای اوج گرفتن هواپیما برروی آن وجود ندارد این امکان را می‌دهد که با صرف هزینه و انرژی اندک، جنگنده‌های خود را به پرواز درآورند و سپس با یک سرعت‌گیر مغناطیسی به جای سرعت‌گیرهای هیدرولیک قدیمی آن را مجددا برروی عرشه فرود بیاورند.
در حال حاضر، ناو هواپیمابر "یو.اس.اس. جرالد آر. فورد" تنها ناوی است که به این فناوری مجهز است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала