سالانه در هند به 40 هزار زن تجاوز می شود

© AFP 2022 / Chandan KhannaПоезд на рельсах железной дороги в Индии. Архивное фото
Поезд на рельсах железной дороги в Индии. Архивное фото - اسپوتنیک ایران
Telegram
در شمال غرب هند گروهان زنان پلیس برای رسیدگی به جرم و جنایات تشکیل شده است.

به گزارش اسپوتنیک، این گروه به جرم و جنایاتی که منشاء جنسی داشته و از جمله اعمال خشونت و تجاوز به زنان خواهند گرداخت. در شهر جانپور این گروه به نگهبانی در ایستگاه های اتوبوس، کالج ها و پارک هایی خواهند پرداخت که گزارشاتی از موارد متعدد خشونت و تجاوز در آنها گزارش شده است.

در هند سالانه نزدیک به 40 هزار زن مورد تجاوز قرار می گیرند. این در حالی است که به گفته نشریه چاینا مورنینگ، احتمال کاهش آمار نیز وجود دارد. زیرا بسیاری از قربانیان از مراجعه به پلیس واهمه دارند.

در حال حاضر افراد می توانند تنها با یک تماس یا ارسال پیامک از طریق واتس آپ، پلیس را به محل دعوت کنند.

به گفته سارا چادخواری نماینده پلیس زنان، مقامات کشور با استخدام کادر جدید، می خواهند سیاست عدم سازگاری با جرم و جنایات علیه زنان را به نمایش بگذارند. در حال حاضر عمده کارکنان ادارات پلیس مرد هستند و زن ها تنها 7 درصد ماموران را تشکیل می دهند.

خشونت نسبت به زنان همچنان یکی از مشکلات اصلی در هند است. سال 2013 مقامات کشور مجازات این قبیل جرایم را تشدید کرده بودند. پخش اخبار مربوط به این اقدام در مناطق مختلف و نشریات جهانی بعد از مرگ دانشجوی 23 ساله در دسامبر 2012 آغاز شد. در آن زمان شش مرد به یک دختر دانشجو در اتوبوس تجاوز کردند که به مرگ وی انجامید.

از شش مجرم دستگیر شده، یک نفر در زندان خودکشی کرد و چهار نفر به اعدام محکوم شدند، یک نفر نیز به خاطر نابالغ بودن، به سه سال حبس محکوم شد. علیرغم مجازات شدید مجرمین، تعداد این قبیل جرایم کم نشده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала