گزارش و تحلیل

۱۰ خودکشی وحشتناک جمعی در تاریخ بشریت

CC0 / Pixabay / ۱۰ خودکشی وحشتناک جمعی در تاریخ بشریت
۱۰ خودکشی وحشتناک جمعی در تاریخ بشریت - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گزارش اسپوتنیک، اخیرا درباره خودکشی جمعی شبه نظامیان "دولت اسلامی" در نزدیکی موصل عراق اطلاع پیدا کرده اند.

هنگامیکه که سخن از خودکشی جمعی می آید عمدتا این مساله به جوامع مذهبی و فرقه ها مربوط می گردد.اما مواردی وجود دارد زمانیکه مردم تصمیم به خودکشی می گیرند تا به دست دشمن نیفتند.اسپوتنیک ۱۰ نوع از موارد خودکشی جمعی که اتفاق افتاده است را جمع آوری نموده است.
10.قلعه ماسادا،اسرائیل
در سال ۷۳ قبل از میلاد اعضای انجمن سیکاریف تصمیم به مردن گرفتند تا به دست دشمن نیفتند.آنها در محاصره رومی ها در قلعه ماساد بودند و قادر به فرار نبودند.مردها در ابتدا زنها و بچه ها را و سپس خود را کشتند.بازمانده ها دیوار ها را به آتش کشیدند.دانشمندان دقیقا نمی دانند که این واقعه جایگاهی در تاریخ دارد یا خیر اما تاکنون این خودکشی جمعی سبب حیرت بسیار زیاد شده است.

9.قلعه پیلنای ،لیتوانی
قلعه پیلنای در پی خودکشی جمعی در سال ۱۳۳۶ معروف گشت. ارتش شوالیه با نشان توتن عملا پیروز شده ند بر مدافعین قلعه که درک کرده بودند دیگریارای مقابله با حملات دشمنان را ندارند.
. به جای تسلیم و اسیر شدن تصمیم به سوزاندن قلعه با تمام هرآنچه در آن بود و خودکشی کردند.
بنابر اطلاعات تاریخی در آن زمان در قلعه حدود ۴۰۰۰ نفر زنده بود که تمامی مدافعین قلعه به همراه خانواده هایشان در آتش سوختند.
8.شهر دنپاسار،بالی
در سال ۱۹۰۶ وحشتناک ترین خودکشی جمعی در شهر دنپاسار در طی حمله هلندی ها اتفاق افتاد.در هنگام حمله به کاخ سلطنتی هلندی ها قادر بودند صدای طبل ها را که از داخل می رسید بشنوند و دودی راکه از کاخ بلند می شد را ببینند.ناگهان آنها صفوف منظمی را دیدند که در راس آنها مهاراجا و روحانیون بودند که در سکوت واما از کاخ خارج می شدند.هنگامیکه صفوف توقف کردند.
مهاراجا علامت داد و یکی از روحانیون اورا با چاقو کشت وبقبه همه شروع به کشتن خود کردند.هلندی ها آنقدر حیرت زده بودند که به سوی صفوف آتش گشودند.در نتیجه بیش از هزاران نفر کشته شدند.
7.شهر دمین،آلمان
در سال ۱۹۴۵ براثر وحشت که علت آن نزدیک گردیدن ارتش شوروی بود در شهر دمین یک خودکشی جمعی روی داد.ساکنان شهر از شکنجه، تجاوز و اعدام می هراسیدند. پناهجویان که در شهر به همراه خانواده خود بدنبال پناهگاهی بودند تصمیم گرفتند با خودکشی به زندگی خود خاتمه دهند.
آنها خود را حلق آویز کردند رگ خود را زدند در رودخانه خودرا غرق و یا خودسوزی کردند.در مجموع به این ترتیب ۱۰۰۰-۷۰۰ نفر کشته شدند.پس از این حادثه حزب کمونیست آلمان شرقی قانونا خودکشی را ممنوع کردند.اجساد تمامی کشته شده ها در کارهای دسته جمعی دفن شدند که بعدها هیچکس به این گورها رسیدگی نکرد.
6. جنبش مذهبی «دروازه های بهشت» ،کالیفرنیا
فرقه "دروازه های بهشت" یک جنبش مذهبی آمریکایی است که اعضای آن براین باور بودند که زمین دوباره متولد می شود.در سال ۱۹۹۷ یک گروه از مردم با اعتقاد به اینکه در جایی نزدیک به زمین در فضا سفینه موجودات فضایی در پرواز است وباید به آن رسید و برای رسیدن به آن باید مرد و ۳۹ نفر با نوشیدن معجونی از ودکا و فنوباربیتال در خانه بزرگ سفیدی که از قبل اجاره کرده بودند خودکشی کردند.همه یک شکل لباس پوشیده بودند در جیبهای آنها پولهای برابر و یکسان پیدا نمودند.زیر سر قربانیان کیسه هایی با اشیا داخل شان بود قتل ها در طی سه روز انجام شده بودند به همین جهت بازماندگان پس از مرگ قربانیان آنجا را تمیز کردند و سپس خود نیز خودکشی کردند.در طی یک هفته ۳۹ نفر خودکشی کردند.تمامی اینها فقط بخاطر آن بود که روح آنها به سفینه فضایی موجودات فضایی برسد.
5. فرقه جهانی «معبد خورشید»
در سال ۱۹۸۴ لوک ژوره و جوزف دی مامبو فرقه "معبد خورشید"را بنیان گذاری کردند و شروع به آموزش پیروان خود نمودند که زندگی یک توهم است.و پیروان فرقه می توانند دوباره متولد شوند و در سیاره دیگردر صور فلکی اکبر زندگی نمایند.دکتر ژوره و پیروانش معتقد بودند که او در زندگی گذشته یک شوالیه زائر بیت المقدس و تناسخ در کالبد عیسی مسیح دارد.در سال ۱۹۹۴ خودکشی جمعی شروع شد.ابتدا در دو روستا در سوییس پیروان فرقه بطور دسته جمعی خود را مسموم نمودند.به خود نیز شلیک کردند و همدیگر را خفه کردند. در سال ۱۹۹۵ ، ۱۶جسد که در قالب ستاره خوابیده بودند.در فرانسه کشف شدند. در سال ۱۹۹۷ در کبک در یک خانه آتش سوزی رخ داد و پس از آن پلیس پنج جسد سوخته پیداکرد. خوشبختانه بچه ها زنده باقی مانده بودند.اما نئشه مواد مخدر بودند. در مجموع ۷۴ نفر از پیروان فرقه "معبد خورشید" خودکشی کردند.
4. جزیره سایپان، ژاپن (امپراتور بر صخره خودکشی)
در ژوئن ۱۹۴۴ سربازان آمریکایی بر جزیره سایپان پس از یک ماه محاصره ساکنین و مدافعین جزیره فرود آمدند.از ترس به اسارت درآمدن بنابر دستور امپراتور مردم جزیره تصمیم به خودکشی گرفتند تا به دست دشمن نیفتند. با بلندگو سربازان آمریکایی ژاپنی ها را آرام می کردند به آنها غذا تعارف کردند و اجازه خروج آزادانه از جزیره را دادند اما آنها بقدری وحشت زده بودند که تصمیم به پرش در دریا از روی صخره گرفته بودند.امروزه این صخره «صخره خودکشی» نامیده می شود.معلوم نیست که چند نفر در آن زمان کشته شدند اما می پندارند که حدود ۱۰۰۰۰ نفر کشته شده اند.
3. کلیسای «جنبش احیای ده فرمان خدا» ، اوگاندا
این جنبش مذهبی در سالهای ۱۹۸۰ در اوگاندا توسط سه نفر بنیان نهاده شد که می گفتند مریم مقدس بر آنها ظاهر شده و گفته است که آنها باید بروند و موعظه کنند. پیروان فرقه اعتقاد داشتند که پایان دنیا ۱۷ مارس سال ۲۰۰۰ خواهد بود. در این روز مقرربیش از۵۰۰ نفر درکلیسا جمع شدند دعا کردند و آواز خواندند و گوشت کباب شده گاو را تناول نمودند.پس از مدتی ساختمان کلیسا منفجر شد و همه کشته شدند. بعد از آن در خانه هایشان اجساد تعدادی دیگر از پیروان جنبش یافت شد. امروزه هنوز جای بحث است که آیا این اتفاق خودکشی جمعی و یا کلا اینکه قتل هام بوده است.

2. تراژدی در واکو، تگزاس
در پی محاصره یک مرتع پرورش احشام که متعلق به فرقه« شاخه داوود » توسط نیروهای فدرال ایالت متحده آمریکا ، ۷۶ نفر کشته شدند.
پلیس آمریکا قصد داشت مرتع را از وجود اسلحه غیرقانونی بازرسی کند اما در نتیجه تیراندازی چهارنفر از مامور پلیس و شش نفراز پیروان فرقه کشته شدند. پس از آن دراین حادثه پلیس اف بی آی مداخله می نماید.محاصره ۵۱ روز به طول می کشد. پس از آن ماموران اف بی آی تصمیم به انجام یک حمله با گاز می گیرند.در زمان حمله خانه شروع به آتش گرفتن می کند و ۷۶ نفر در آتش سوختند.تاکنون مشخص نشده است که چه کسی خانه را به آتش کشید اما سازمانهای رسمی براین باورند که خود پیروان اقدام به آتش زدن خانه ودر نتیجه سبب مرگ خود شده اند.
1. فرقه «معبد مردم» ،جانزتاون
در جانزتاون یکی از وحشتناک ترین خودکشی های جمعی اتفاق افتاده است۹۱۳ تن از پیروان فرقه محلی سم خوردند.مریدان فرقه ای که توسط جیم جونس بنیان نهاده شد در ابتدا با یک هدف والا جمع شدند تا به نیازمندان کمک کنند.اما به تدریج پیروان این فرقه شروع به تحلیل های روانشناسانه نمودند و پس از قتل نماینده کنگره توسط مریدان فرقه رهبران فرقه بر اعضای فرقه ترس القاء نمودند و آنها را بسوی خودکشی سوق دادند.۹۱۳ نفر منجمله ۲۷۶ بچه سم خوردند. جونس با شلیک یک گلوله در سر کشته شد.تا به حال مشخص نشده که این یک خودکشی جمعی بوده و یا قتل عام.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала