همسر مریم میرزاخانی مسلمان است

© Photo / Stanford Universityهمسر مریم میرزاخانی مسلمان است
همسر مریم میرزاخانی مسلمان است - اسپوتنیک ایران
Telegram
حجت الاسلام حسین مدرسی طباطبائی استاد دانشگاه پرینستون گفت که همسر مریم میرزاخانی مدتی پیش از ازدواج با او به اسلام تشرف یافته بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن حجت‌الاسلام مدرسی طباطبائی نوشته است:
همسر ایشان مدتی پیش از ازدواج به اسلام گرویده بود. در دوره‌ای که پوست داک دانشگاه پرینستون بود، روزی به دفتر من آمد و سؤالاتی در باب اسلام داشت. به روال همه موارد مشابه، دو مجموعه پر حجم از درس‌های پیشین خود در عقائد و حقوق اسلام به او دادم و از او خواستم به دقت و منتقدانه بخواند و انتقادات و نظرات خود را، از ساده‌ترین تا خشن‌ترین و سهمگین‌ترین، صادقانه با من در میان بگذارد. چنین کرد و مدتی عصرها ساعت چهار و نیم که درسم تمام می‌شد به دفتر من می‌آمد و صحبت می‌داشتیم. از بهترین و مهذب‌ترین دانشمندان جوانی بود که در طول سی و پنج سال خدمت در این دانشگاه دیده‌ام. عاقبت به قائد توفیق و نورانیت پیامبر اکرم به اسلام تشرف یافت. شهادت اسلام او را خود به خط و امضاء خویش نوشتم. مفتخرم که زمینه‎‌ساز ازدواج او با مریم بودم.
گفتنی است یان وندراک، اهل جمهوری چک، همسر مریم میرزاخانی، پیشتر پژوهشگر علوم کامپیوتر نظری مرکز تحقیقات آی‌بی‌ام بوده و هم اکنون دانشیار ریاضی دانشگاه استنفورد است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала