افزایش محبوبیت قطب شمال در بین گردشگران

© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian FederationУчастники комплексной экспедиции к Северному полюсу, организованной Экспедиционным центром Министерства обороны РФ в Арктике
Участники комплексной экспедиции к Северному полюсу, организованной Экспедиционным центром Министерства обороны РФ в Арктике - اسپوتنیک ایران
اشتراک
وزارت امور حوادث غیرمترقبه روسیه اعلام کرد که تعداد گردشگران در قطب شمال رو به افزایش است.

به گزارش اسپوتنیک، آندره لوتوشکین مدیر دپارتمان دفاع مدنی وزارت امور حوادث غیرمترقبه روسیه اعلام کرد: «طی سال های اخیر گردشگری در اشکال مختلف آن از جمله گردشگری ماجراجویانه محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است. ورزش های زمستانی، پرش با کایت در قلب شمال، شنا در مسیرهای دریایی قطب شمال، شنا در رودخانه و بازدید از جزایر، بازدید از منطقه قطب شمال و پرواز با بالون از جمله علایق جدید مردم در سال های اخیر هستند.

به گفته وی، نه تنها روس ها که عده زیادی از شهروندان خارجی به مناطق شمالی سفر می کنند. در پنج سال گذشته بیش از یک هزار و هشتصد نفر از چین، چک، آلمان، امریکا، امارات، بریتانیا، فرانسه، سوئد، برزیل و… به این منطقه سفر کرده اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که برای توسعه شاخه گردشگری باید سطح امنیت و سلامت را بالا برد. وزارت امور حوادث غیرمترقبه تمامی تدابیر لازم را برای تامین امنیت در این منطقه اتخاذ می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала